24 січня 2020, 17:09

Положення про поетапне збільшення пенсійного віку для окремих категорій осіб неконституційне, - КСУ

Відділ комунікацій КСУ та правового моніторингу

Велика палата Конституційного Суду України ухвалила рішення у справі за конституційним поданням 49 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) окремих положень розділу І, п. 2 розділу ІІІ "Прикінцеві положення" Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення" від 2 березня 2015 р. №213-VIII (далі - Закон №213).


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "КСУ продовжить розгляд справи за конституційним поданням ВС 27 січня".

Про це повідомляє відділ комунікацій КСУ та правового моніторингу.

Так, рішенням КСУ визнав неконституційними положення, якими передбачено підвищення пенсійного віку для окремих категорій осіб. Йдеться про поетапне збільшення на 5 років віку для виходу на пенсію на пільгових умовах з урахуванням відповідного стажу роботи та на пенсію за вислугу років для працівників, визначених в оспорюваних нормах Закону №213.

Перевіряючи зазначені положення на відповідність Конституції України, КСУ виходив із того, що працівники, які працювали в шкідливих умовах, і погоджувалися на таку працю через можливість отримання окремих пільг, мали об’єктивні очікування, що у них є право виходу на пенсію на умовах, визначених Законом України "Про пенсійне забезпечення" від 5 листопада 1991 р. №1788–XII.

Як зазначається, після внесення змін Законом №213, їх право виходу на пенсію на певних умовах звужено. Вказане Суд розцінив як погіршення їх юридичного становища щодо права призначення пенсії.

Крім цього, КСУ вирішив закрити конституційне провадження у справі в частині, що стосується тверджень народних депутатів про неконституційність інших оспорюваних положень у зв’язку з їх невідповідністю вимогам Закону України "Про Конституційний Суд України".

Рішення Конституційного Суду України є обов’язковим, остаточним та таким, що не може бути оскаржено.

Нагадаємо, Рада почала прийом пропозицій щодо кандидатів на посаду судді КСУ.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати