Міністерство молоді та спорту України визнало спортивний покер видом спорту в Україні. Згідно з наказом Міністерства №3780 від 16.08.2018 р., «Спортивний покер» визнається видом спорту в Україні. Відповідний пункт доручено внести до розд. ІІ Реєстру визнаних видів спорту в Україні, затвердженого наказом Мінспорту №639 від 11.03.2015 р.
![]() |
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Коментарі:
Олександр Кошовий, спеціаліст зі спортивного права
– Що ж тут сказати, дуже хороший документ, повністю в дусі й традиціях радянського спорту. Проте він мало пов'язаний зі спортивним правом. У цьому сенсі він повністю архаїчний та безглуздий.
– У чому саме архаїчність?
– Річ у тім, що вся законодавча база спорту в Україні закріплює мутацію моделі управління радянським спортом. Тут ключове словосполучення – мутація системи. Управління спортом в Україні не має нічого спільного з реаліями ринкової економіки та й взагалі з реальністю.
– Яка реальність світового спорту? Чим відрізняється українська система управління спортом?
– Спорт у світі – це бізнес-індустрія, обіг якої давно вимірюється виключно мільярдами доларів. Ця індустрія має різні джерела доходів, обумовлені попитом на її продукти. Тут реалізовано принципи маркетингового управління. В наших спортивних чинуш один фінансист, на якого вони моляться, – це Держбюджет. Далі ніж освоєння коштів бюджету їх реалії та мрії не поширюються. А для цього потрібно визнавати види спорту, надавати звання, розряди тощо.
– Чому раптом виник інтерес до цього наказу?
– Комічність ситуації та корупціогенний аспект. Примітний той факт, що відомство, про яке мало хто пам'ятає в напружених буднях української політики, нагадує про себе черговим комічним (як у формі, так і за змістом) документом.
– Чи становить цей документ цінність для спортивного права?
– Лише як артефакт, який доводить, що відомство (Мінспорту), яке давно потрібно було ліквідувати, всупереч здоровому глузду, продовжує за державні гроші займатися нісенітницею.
Євген Пронін, керуючий партнер ЮК «Пронін і парнери», адвокат
«Рішення про легалізацію нових видів спорту в Україні для мене завжди мають вигляд тієї медалі, в якої є дві сторони. З одного боку, це розвиток нового виду спорту, який закріплений на законодавчому рівні; відкриття нових можливостей для федерацій та представників виду спорту загалом; можливість проведення офіційних заходів, найважливішими з яких є змагання; розбудова нової спортивної інфраструктури; представництво національної федерації в потужних міжнародних формуваннях; популяризація нового виду спорту серед молоді, яка потенційно могла обрати для себе менш корисний шлях у житті; залучення бізнесу до спорту, в тому числі міжнародного, який в результаті може стати хорошими інвестиціями в економіку держави. Врешті-решт, навіть олімпійська хартія закликає до того, щоб розвиток та легалізація нових видів спорту відбувалися постійно і світова спортивна родина поповнювалася новими представниками.
Водночас є зворотний бік медалі. Україна сьогодні знаходиться серед країн-лідерів у Європі, які легалізували найбільшу кількість видів спорту. В Україні видом спорту є і бойовий гопак, і лицарські бої та багато інших, з приводу визнання яких серед фахівців точилися дискусії. У нас визнано більше ніж 200 видів спорту. Наприклад, у Норвегії, де спорт знаходиться на надзвичайно потужному рівні, лише близько 60 визнаних видів спорту. Спортивні чиновники в Норвегії чудово розуміють: для того, щоб отримувати медалі на світових спортивних аренах, важлива якість фінансування видів спорту, а не їх загальна кількість, яка постійно збільшується.
Перед тим, як стати визнаним видом спорту, спортивний покер пройшов низку бюрократичних процедур в Україні. Ототожнення його з азартними іграми, які в Україні з 2009 р. заборонені, було одним з основних каменів спотикання для його визнання.
Проте не варто недооцінювати популярність покеру серед українців та можливий комерційний інтерес з боку спонсорів та відомих спортивних інвестиційних організацій».
Останні коментарі
Artem2021
27 липня 2021 р., 10:42
Artem2021
27 липня 2021 р., 10:42
Artem2021
27 липня 2021 р., 10:43