24 травня 2019, 10:57

Пленум ВС відмовився розглядати питання кадрового забезпечення судів першої та другої інстанції

Як повідомляє журналіст "ЮГ", у приміщенні Кловського палацу розпочалося засідання Пленуму Верховного Суду. При затвердженні питань проекту порядку денного судді ВС підтримали проект порядку денного, у який не було включено питання розгляду звернення Голови РСУ Олега Ткачука щодо кадрового забезпечення судів першої та другої інстанції.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


IMG_20190524_105442

За словами Голови ВС Валентини Данішевської, до ВС звернувся Голова РСУ Олег Ткачук з пропозицією обговорити питання про кадрового забезпечення судів першої та другої інстанції. "Ми уважно розглянули це питання. По-перше, хочу зазначити, що питання є важливим, проте у такому форматі не можна приймати рішення та щось узгоджувати. У нас є 2 майданчики, які повинні ці питання вирішувати, - РСУ та Координаційна рада всіх наших судових органів, яка створена при ВРП. Мені відомо, що пан Ткачук звернувся до ВРП, і вчора голова ВРП підтвердив, що на тижні буде скликана рада і розглянуться всі необхідні питання. По-друге, є технічна проблема. Якщо ми хочемо про це говорити, то навряд чи це можна робити при відсутності представників тих органів, які відповідають якраз за кадрове забезпечення судів вищої інстанції. Отже, я особисто не вбачаю підстав для того, щоб це питання було сьогодні розглянуто. Я би хотіла, щоб ми все-таки сьогодні розглянули ті питання, що належать до компетенції Пленуму ВС, і не вдавалися до загально юридичних питань", - зазначила вона.

У свою чергу Олег Ткачук зазначив, що, дійсно, ВККС звернулася до РСУ з проханням обговорити це питання і ухвалити відповідні рішення: "На минулому тижні я відвідував суди Донецької області. Навантаження на суддів у цій області - 2500 справ на рік, тобто 50-80 справ в день розглядає суддя цього суду. Дуже катастрофічно не вистачає суддів у судовій системі, тому я би просив, щоб повернулися до цього питання на наступному Пленумі. Я хочу, щоб ВС також висловив свою позицію стосовно проблем стосовно кадрового забезпечення судової системи".

Нагадаємо, на засіданні Пленуму планується розглянути такі питання:

  • про внесення змін до Тимчасових засад використання автоматизованої системи документообігу суду та визначення складу суду у ВС;
  • про затвердження структури та штатного розпису апарату ВС на 2019 р.
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати