Урядовий законопроєкт про працю має на меті організувати для людей всі умови для офіційного працевлаштування та підвищення рівня зарплат в країні. Про це вказав Милованов у своєму пості у Facebook. Зокрема, в ньому йдеться:
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
«Ми пропонуємо правила, які мають бути однаковими для всіх. Бо вже 28 років українці грають «за правилами», які застарілі і не відповідають сучасності.
Люди скаржаться, що роботодавці їх обдурюють при прийомі на роботу, а роботодавці, в свою чергу, скаржаться на працівників - які не виконують домовленостей, та інколи лякають захистом профспілок та затяжними судовими процесами. Чому? Тому що багато домовленостей і практик, що сьогодні використовуються, не є легальними згідно з застарілим законодавством.
Тепер усі умови можна буде прописати в трудовому договорі та просто всім виконувати те, про що домовились».
Що ж передбачає законопроєкт?
Трудовий договір – це угода між працівником і роботодавцем, за якою працівник зобов’язується особисто виконувати роботу, визначену цією угодою, а роботодавець зобов’язується надати працівникові роботу за цією угодою, своєчасно та у повному обсязі виплачувати заробітну плату і забезпечувати належні умови праці.
Читайте також: В Уряді хочуть скасувати звіт з праці (та ще 42 форми статистичних звітів)
Працівник може укладати трудові договори з одним або одночасно з декількома роботодавцям. Тобто, як і раніше, мається на увазі, що працівник може працювати як за основним місцем роботи, так і за сумісництвом.
Зверніть увагу! Законопроект передбачає, що примірні форми трудового договору затверджуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері праці (ч. 4 ст. 15). Аналогічно затверджується і примірна форма додаткової угоди про внесення змін та (або) доповнень до трудового договору (ч. 5 ст. 28).
Читайте також: Трудові штрафи-2020 зросли!
Тобто жорсткої форми трудового договору не буде, але запропонують таку собі «чернетку», яку треба буде використовувати.
З моменту набрання чинності новим законом, з кожним новоприйнятим працівником треба буде укладати трудовий договір в письмовому або електронному вигляді.