14 січня 2020, 12:41

Письмовий трудовий договір стане основою трудових відносин, - Милованов

Дебет-Кредит, Тимофій Милованов
За законопроєктом про працю, усі умови можна буде прописати в трудовому договорі та виконувати те, про що домовились.

Урядовий законопроєкт про працю має на меті організувати для людей всі умови для офіційного працевлаштування та підвищення рівня зарплат в країні. Про це вказав Милованов у своєму пості у Facebook. Зокрема, в ньому йдеться:


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


«Ми пропонуємо правила, які мають бути однаковими для всіх. Бо вже 28 років українці грають «за правилами», які застарілі і не відповідають сучасності.

Люди скаржаться, що роботодавці їх обдурюють при прийомі на роботу, а роботодавці, в свою чергу, скаржаться на працівників - які не виконують домовленостей, та інколи лякають захистом профспілок та затяжними судовими процесами. Чому? Тому що багато домовленостей і практик, що сьогодні використовуються, не є легальними згідно з застарілим законодавством.

Тепер усі умови можна буде прописати в трудовому договорі та просто всім виконувати те, про що домовились».

Що ж передбачає законопроєкт?

Трудовий договір – це угода між працівником і роботодавцем, за якою працівник зобов’язується особисто виконувати роботу, визначену цією угодою, а роботодавець зобов’язується надати працівникові роботу за цією угодою, своєчасно та у повному обсязі виплачувати заробітну плату і забезпечувати належні умови праці.

Читайте також: В Уряді хочуть скасувати звіт з праці (та ще 42 форми статистичних звітів)

Працівник може укладати трудові договори з одним або одночасно з декількома роботодавцям. Тобто, як і раніше, мається на увазі, що працівник може працювати як за основним місцем роботи, так і за сумісництвом.

Зверніть увагу! Законопроект передбачає, що примірні форми трудового договору затверджуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері праці (ч. 4 ст. 15). Аналогічно затверджується і примірна форма додаткової угоди про внесення змін та (або) доповнень до трудового договору (ч. 5 ст. 28).

Читайте також: Трудові штрафи-2020 зросли!

Тобто жорсткої форми трудового договору не буде, але запропонують таку собі «чернетку», яку треба буде використовувати.

З моменту набрання чинності новим законом, з кожним новоприйнятим працівником треба буде укладати трудовий договір в письмовому або електронному вигляді. 

Раніше Тимофій Милованов заявляв, що Законопроект про працю не обмежує права працівників.

Нагадаємо, 28.12.2019 р. у ВРУ був зареєстрований проєкт Закону "Про працю"

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати