29 вересня 2022, 11:08

Пішов з життя професор, академік, ректор НЮУ ім. Я. Мудрого Василь Тацій

Медіаслужба НЮУ імені Ярослава Мудрого

28 вересня 2022 р. на 83-му році пішов з життя Василь Якович Тацій – з 1987 року до 2020 року ректор, а з 2020 радник ректора Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, академік Національної академії наук України, академік Національної академії правових наук України, доктор юридичних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України, лауреат Державної премії України, Герой України.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


тацій

Василь Якович Тацій – один із тих людей, які присвятили свій талант і життя розбудові вітчизняної правової освіти і науки в Україні.

Він був визнаним організатором вищої юридичної освіти в Україні. Значним є його внесок в оновлення та удосконалення її змісту, впровадження передових методів навчання, поглиблення інтеграції освіти, науки і юридичної практики. Неоціненний внесок у розбудову правової держави України, удосконалення законодавчого процесу і правозастосовної практики зробив Василь Якович. Як член Конституційної комісії він брав участь у розробці проєкту Конституції України 1996 р., був Головою робочої групи Кабінету Міністрів по розробці Кримінального кодексу України 2001 р. Він – автор понад 800 наукових праць, у тому числі близько 60 монографій, навчальних посібників та підручників, був членом десятків робочих груп та комісій із розвитку національної правової системи, почесним доктором 9-ти українських та закордонних ЗВО.

З 1993 р. по 2016 р. – президент, а з 2016 р. – почесний президент, радник президії Національної академії правових наук України, створеної за ініціативою Василя Яковича і при безпосередній активній його участі, яка є вищої юридичної галузевою науковою установою України.

Василь Якович був удостоєний безлічі заслужених відзнак, нагород, премій: Звання Героя України з врученням ордена Держави, повний кавалер Ордена князя Ярослава Мудрого (V ст. – I ст.) орденом «За заслуги» ІІ і І ступенів, Почесними грамотами Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України, орденом «Знак Пошани», двома медалями «Заслужений діяч науки і техніки України», лауреат Державної премії України в галузі архітектури та Державної премії України у галузі науки і техніки, Премії імені Володимира Вернадського, Премії імені Ярослава Мудрого, Премії «Феміда-99». Мав ряд відомчих, громадських, церковних нагород та урядових нагород інших держав. Державний радник юстиції І класу, почесний громадянин міст Полтави, Харкова та Харківської області.

Висловлюємо найщиріші співчуття його рідним, близьким і колегам. Вічна пам’ять!

Інформація щодо траурних заходів у зв’язку зі смертю  академіка Василя Тація

30 вересня (п’ятниця) 2022 року

7:45 – відбудеться відспівування у Свято-Благовіщенському кафедральному соборі міста Харкова.

9:00-12:30 – Церемонія прощання – Центральний корпус НЮУ імені Ярослава Мудрого, 2 поверх, зала № 1 (м. Харків, вул. Пушкінська, 77)

11:30-12:00 – Громадська панахида – Центральний корпус НЮУ імені Ярослава Мудрого, 2 поверх, зала № 1 (м. Харків, вул. Пушкінська, 77)

13:00-14:00 – Поховання – Міське кладовище № 2 (м. Харків, вул. Пушкінська, 102)

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати