25 листопада 2021, 17:32

Підтримка малого та середнього підприємництва: АМКУ прийняв рішення щодо програми держгарантій

Пресслужба АМКУ

25 листопада Тимчасова адміністративна колегія Антимонопольного комітету України прийняла рішення за результатами розгляду повідомлення Міністерства фінансів України про нову програму державної допомоги у формі портфельних гарантій.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "АМКУ відреагував на перешкоджання роботі стивідорній компанії у порту Чорноморськ"

Про це повідомляє пресслужба АМКУ.

Ця підтримка надається на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 14.07.2021 № 723 шляхом часткового гарантування державою повернення основної суми кредиту суб’єктів господарювання мікро-, малого та середнього підприємництва – резидентів України, отриманих ними від банків-кредиторів у рамках портфеля кредитів.

Повідомлена державна підтримка аналізувалася Комітетом на трьох рівнях:

- Агента - акціонерного товариства «Державний експортно-імпортний банк України»;

- банків-кредиторів;

- кінцевих позичальників-суб’єктів господарювання мікро-, малого та середнього підприємництва – резидентів України.

У підсумку підтримка на усіх трьох рівнях визнана такою, що не є державною допомогою відповідно до Закону України «Про державну допомогу суб’єктам  господарювання».

Для довідки: метою програми є підтримка мікро-, малих та середніх  підприємців, які не мають достатнього для банків забезпечення кредитних зобов'язань. Програма реалізується для збереження робочих місць, забезпечення фінансової стабільності підприємців, запровадження нових напрямів їхньої діяльності, розвитку конкурентоспроможності, збільшення рівня зайнятості населення та збільшення можливостей для купівлі фермерськими господарствами земельних ділянок с/г призначення.

Завдяки участі у програмі та отриманні банками-кредиторами державної портфельної гарантії, позичальники-підприємці зможуть отримувати більші суми кредиту ніж без неї. Водночас їм доведеться здійснювати плату за такі кредити на ринковому рівні.

Нагадаємо, 7 жовтня 2021 року Комітет визнав запроваджену Міністерством фінансів України програму надання державних гарантій на портфельній основі для малих та середніх підприємців з недостатнім для банків-кредиторів забезпеченням, такою, що відповідає правилам надання державної допомоги.  

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати