15 липня 2015, 15:52

Підприємці наполягають на подовженні тестового режиму електронного адміністрування ПДВ до кінця року

Юридична газета

Підприємці закликають Верховну Раду продовжити роботу в тестовому режимі електронного адміністрування податку на додану вартість (ПДВ-рахунки) до 1 січня 2016 року, прийнявши законопроект № 2960 "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України (щодо перехідного періоду системи електронного адміністрування)", який може стати рятівною соломинкою для бізнесу у справі електронного адміністрування ПДВ. Про це йшла мова на прес-конференції «ПДВ-рахунки, як загроза економіці України».


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Віце-президент Українського союзу промисловців і підприємців Юлія Дроговоз впевнена, що сьогодні, перш за все, необхідно удосконалювати систему ПДВ-рахунків, яка в нинішньому її вигляді несе істотні збитки підприємцям і змушує їх згортати бізнес. “Підприємства більш-менш пристосувалися до цієї системи і готові працювати в ній, але за умови, що вона буде вдосконалена”, – сказала вона на прес-конференції.

За її словами, 1-2 липня було опитано 344 підприємця про роботу ПДВ-рахунків. «На питання “Чи правильно визначена реєстраційна сума за формулою на 1 липня 2015 року?” – “Ні” відповіли 92% опитаних; на питання “Чи суттєвою була сума відхилення реєстраційної суми від облікових даних?” – “Так” відповіли 84% опитаних; на запитання “Чи була збільшена на 1 липня 2015 реєстраційна сума за формулою на 1/12 платежів з ПДВ до бюджету (на суму овердрафту)?” – “Так” відповіли 52%; на запитання “Чи була збільшена на 1 липня 2015 реєстраційна сума за формулою на суму надмірно сплачених коштів?” – “Ні” відповіли 83% опитаних підприємців», - каже експерт. При цьому вона зазначає, що з 1 липня багато підприємств не могли реєструвати в системі ПДВ-рахунків податкові накладні, оскільки зіткнулися з помилками системи, що передбачали сплату підприємцями великих сум.

У свою чергу фінансовий директор ТОВ “Профікс України” Тетяна Березенко каже, що її компанія є оптовим імпортером, який реалізує товар через мережі магазинів. За її словами, недосконалість ПДВ-рахунків поставило компанію в складне фінансове становище, і з 1 липня вона припинила роботу. Т.Березенко зазначила, що в 2014 році її компанія заплатила 3 млн грн податків і 2 млн грн митних платежів. “Виходить, що наша держава себе зараз настільки добре відчуває, що їй такі гроші не потрібні?”, – дивується фахівець.

Керуючий партнер правової групи “Побережнюк і партнери” Лариса Побережнюк запевняє, що законопроект №2960 передбачає відстрочення штрафних санкцій для підприємців. “Законопроект №2950 є останньою рятувальною соломинкою для бізнесу. Штрафи передбачені великі – при простроченні реєстрації податкової накладної штраф становить 20% суми незареєстрованого ПДВ”, – пояснює вона.

Нагадаємо, електронне адміністрування ПДВ (ПДВ-рахунки) введено в Україні в кінці грудня 2014 як один з елементів податкової реформи. У тестовому режимі ПДВ-рахунки введені з 1 лютого 2015 року, а з 1 липня – працюють на постійній основі. Введення ПДВ-рахунків викликало протести підприємців. Ряд депутатів вніс до Верховної Ради законопроект про продовження з 1 липня 2015 до 1 січня 2016 тестового режиму роботи системи електронного адміністрування ПДВ. У законопроект депутати включили норму, згідно з якою, Кабінет міністрів повинен до 1 жовтня 2015 надати парламенту вичерпний звіт про результати запровадження системи електронного адміністрування ПДВ.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати