14 лютого 2024, 12:32

Перший закон про ШІ: в ЄС ратифікували угоду щодо правил

ITC.UA

Групи законодавців ЄС у вівторок, 13 лютого 2024 року, затвердили тимчасову угоду щодо майбутнього закону про штучний інтелект. Повноцінне голосування в Парламенті заплановане на квітень, повідомили в ITC.UA.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Штучний інтелект може бути використаний у медицині: ВООЗ надала рекомендації".

Як зазначається, нове законодавство має встановити "огорожі" для штучного інтелекту, який використовується в багатьох галузях: починаючи від банківської справи та правоохоронних органів та завершуючи автомобільною промисловістю, електронними продуктами та авіакомпаніями.

Зокрема, під регулювання підлягатимуть базові мовні моделі або генеративний штучний інтелект, створений за підтримки Microsoft OpenAI. Водночас більшість програм з ШІ визначаються в законі як "технології з низькими ризиками", тобто не підпадають під його дію.

Країни ЄС підтримали правила на початку лютого – після того, як Франція домоглася поступок для полегшення адміністративного навантаження на "високоризикові системи ШІ" та кращого захисту комерційної таємниці.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати