30 серпня 2021, 19:09

Перший в історії судовий процес про сексуальні домагання у Ватикані

Геннадій Андрощук
Геннадій Андрощук головний науковий співробітник НДІ інтелектуальної власності НАПрН України, к.е.н., доцент, судовий експерт

ПЕРЕКЛАД


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Чергове слухання з приводу домагань відбулося у Ватикані на просемінарії св. Пія Х для хлопчиків, які готуються до висвячення. Ватиканський промоутер правосуддя, еквівалент прокурору, під час розгляду справи, яка тривала перед місцевим трибуналом, вимагав чотирьох і шести років ув’язнення для двох священнослужителів.

Суд над двома італійськими священниками за сексуальне насильство у ватиканському премінарії св. Пія Х триває з жовтня минулого року. Наразі слухання проводяться в залі на території музеїв Ватикану, яка є більшою ніж зала суду в трибуналі за Бронзовими воротами.

Обвинувачується 28-річний священник Габріеле Мартінеллі, звинувачений у сексуальному насильстві над студентом, який за нього на рік молодший, застосуванні насильства і погроз. Коли вчинялися ці дії, тобто у 2007-2012 рр., нинішній священник був старшим координатором діяльності резидентів просемінарії та ще не був висвячений. Він був висвячений в Комо у 2017 р. Злочинець і жертва у цей період були неповнолітніми.

Під час слухань захисник правосуддя Ватикану Роберто Заннотті зажадав для Мартінеллі шести років тюремного ув'язнення. Заннотті також подав прохання про чотирирічне тюремне ув'язнення проти 71-річного колишнього ректора церкви отця Ернесто Радич, обвинуваченого у приховуванні цих дій. Він був там ректором 12 років. Його адвокат вимагає повного виправдання свого підзахисного.

 «Ректор все знав, але приховував» 

Це перший позов за подібні дії, вчинені у Ватикані. Підлітки з просемінарії відвідують церковну школу і несуть літургійне служіння в базиліці Святого Петра як прислужники Ключову роль у викритті цього скандалу зіграв молодий поляк Каміл Дж., який у підлітковому віці жив у цьому гуртожитку середньої школи, а потім був з нього виселений. За його словами, він став свідком переслідувань, про що повідомив своєму начальству, але спочатку йому не повірили. Про це він розповів автору книги, виданої в Італії, а також у програмі RAI TV у 2017 р. Це спонукало Ватикан провести розслідування.

На останніх слуханнях давали свідчення колишні студенти попереднього семінару. Ці молоді люди розповіли, що відбувалося за стінами будинку біля Св. Петра. Вони повідомили, що в той час бачили, як Мартінеллі приставав до своїх колег. «Це була погана, нездорова ситуація, сильний психологічний тиск і постійні гомосексуальні коментарі», – зазначив 34-річний чоловік у своїх свідченнях, згадуючи час, проведений там. За його словами, ректор все знав, але приховував. Він зауважив, що не може подати скаргу, тому що Мартінеллі, який імовірно вчинив розбещення, був його протеже.

Джерела:

Proces o molestowanie przed watykańskim trybunałem. Wniosek o kary więzienia dla dwóch księży. 

Pierwszy w historii proces o molestowanie na terenie Watykanu. 

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати