23 березня 2021, 17:21

Парламент планує запровадити Всеукраїнський День відповідальності людини

У Верховній Раді зареєстровано проект Постанови про встановлення Всеукраїнського Дня відповідальності людини.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "ВРУ затвердила премії для найкращих учасників ЗНО"

Обґрунтування необхідності прийняття акту

Автори проекту Постанови № 5286 від 19.03.2021 переконані, що XXI століття є часом викликів для України та Світу в цілому, зокрема, у контексті досягнення Цілей сталого розвитку. Позитивні зміни можливі лише за умови усвідомлення персональної відповідальності кожного громадянина перед суспільством та самим собою.

У пояснювальні записці йдеться про те, що запровадження Всеукраїнського Дня відповідальності людини нагадає кожному члену суспільства про вищезгадану складову успіху сталого розвитку, вшанує пам’ять про великого українця – Богдана Дмитровича Гаврилишина та поширить «Декларацію відповідальності людини», в основі якої лежать важливі цінності для творення ефективного суспільства.

У 15 пунктах « Декларації відповідальності людини» професор Гаврилишин відобразив різні рівні відповідальності, які можуть стати дороговказами до більш демократичного, інклюзивного та ефективного суспільства з точки зору гуманістичних цінностей:

1.Говори правду, будь чесним, дій згідно з моральними та етичними принципами.

2.Підтримуй своє здоров’я у якнайкращому стані, щоб не обтяжувати суспільство витратами на твоє лікування.

3.Вчися, розвивай свої таланти, здібності, навики протягом усього життя, щоб бути корисною частиною суспільства.

4.Стався до інших так, як би ти хотів, щоб ставились до тебе.

5.Будь вільною людиною, тобто будь сам суддею того, що є правда, а що ні, що є добре, а що зле. Водночас продовжуй випробовувати свій розум, щоб впевнитись, що ти усвідомлюєш моральні та етичні принципи.

6.Прагни до гармонії між особистим, професійним та соціальним життям, будучи частиною громади.

7.У прагненні реалізації своїх прав, не обмежуй прав інших членів суспільства.

8.Вирішуй якнайбільше проблем та питань на індивідуальному, сімейному, громадському рівнях, щоб полегшити тягар та зменшити витрати на управління.

9.Обов’язки людини до сім’ї:

  • Бережи культурну спадщину своїх предків;
  • Стався до батьків з любов’ю та повагою, за потреби допомагай їм;
  • Стався до братів та сестер як до кращих друзів.

10. Батьків до дітей:

  • Люби своїх дітей, виховуй в них етичні та моральні цінності;
  • Сприяй їхній освіті та розвитку їхніх талантів та особистостей, виховуй їх як вільних людей.

11. До суспільства:

  • Допомагай суспільству бути ефективним у наданні таких послуг, як початкова освіта, охорона здоров’я, соціальні послуги;
  • Сприяй добробуту усіх членів суспільства;
  • Зберігаючи свою ідентичність, будь свідомою частиною усієї світової спільноти.

12. До довкілля: економно та розумно використовуй всі ресурси, уникай забруднення біосфери. Допомагай зберегти біологічне та зоологічне різноманіття.

13. До країни:

  • Будь законослухняним;
  • Допомагай своїй країні в рамках власних можливостей підтримувати пріоритет загального блага: повної політичної свободи, адекватного рівня економічного добробуту для усього населення, соціальної справедливості, здорового довкілля.

14. До майбутніх поколінь: залиш навколишнє середовище у кращому стані, ніж отримав: із збільшеним культурним спадком, цінностями, щоб уможливити майбутні покоління бути більш ефективним у політичній, економічній, соціальній, культурній сферах суспільства

15. До світу:

  • Будь толерантними та стався з повагою до всіх рас, етнічних груп, релігій, мов, звичаїв;
  • Вивчай різні мови та хоча б базові речі про інші цивілізації;
  • Сприяй розумінню різних культур, їхніх цінностей для мирної співпраці і чесної торгівлі.

Мета і завдання прийняття нормативно-правового акту

Метою проекту Постанови є створення умов для якісного перетворення українського суспільства та всіх його членів у контексті розуміння та підвищення рівня відповідальності, а також вшанування пам’яті великого українця – Богдана Дмитровича Гаврилишина, автора «Декларації відповідальності людини».

Основні положення проекту Постанови

Проектом Постанови пропонується:

Установити в Україні Всеукраїнський День відповідальності людини, який відзначати щорічно 19 жовтня.

- Рекомендувати КМУ: розробити із залученням громадськості та затвердити у місячний строк з дня прийняття цієї Постанови комплексний план заходів з відзначення на державному та місцевому рівні Всеукраїнського Дня відповідальності людини, передбачивши проведення щороку у закладах освіти і культури тематичних заходів, бесід про відповідальність людини відповідно до пунктів «Декларації відповідальності людини» Богдана Гаврилишина.

- Рекомендувати місцевим державним адміністраціям та органам місцевого самоврядування провести у 2021 році заходи щодо відзначення Дня відповідальності людини та заходів щодо вшанування пам’яті видатного українця Богдана Дмитровича Гаврилишина.

- Рекомендувати Державному комітету телебачення і радіомовлення України забезпечити висвітлення заходів щодо відзначення Всеукраїнського Дня відповідальності людини та поширення пунктів «Декларації відповідальності людини» Богдана Гаврилишина.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати