05 жовтня 2022, 14:22

«Ощадбанк» сплатив штраф у майже 14 млн грн за концентрацію без дозволу АМКУ

Пресслужба АМКУ

Акціонерне товариство «Державний ощадний банк України» сплатило в повному обсязі штраф у розмірі понад 13 млн грн, накладений Антимонопольним комітетом України за здійснення концентрації без дозволу Комітету.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Роздержавлення економіки: Уряд передав Фонду держмайна об’єктів загальною вартістю 45 млрд грн"

Раніше, 28 жовтня цього року, за результатом позовних вимог «Ощадбанку» Господарський суд міста Києва підтвердив законність встановленого Комітетом порушення та розміру штрафу.   

 Нагадаємо, у 2021 році Комітет оштрафував «Ощадбанк» на 13 881 615 гривень за здійснення концентрації без дозволу АМКУ. Було встановлено, що товариство придбало цілісний майновий комплекс споруд «Рибного ярмарку та комплексу по зберіганню, виробництву продуктів харчування для ТОВ «Логістик центр «Скандинавія». При цьому до АМКУ за отриманням обов’язкового дозволу воно не зверталося.

Розслідування та збір доказів у справі тривали майже 4 роки. Причиною цьому було невизнання «Ощадбанком» факту порушення: банк не співпрацював з органами Комітету, не сприяв з’ясуванню обставин справи, ігнорував необхідність надання відповіді на вимоги АМКУ. 

АМКУ наголошує, що законодавство не звільняє банківські установи від необхідності отримувати дозвіл на концентрацію (за виключенням ситуацій, передбачених пунктом 5 частини третьої статті 22 ЗУ «Про захист економічної конкуренції»). Тож «Ощадбанк» мав змогу уникнути значного штрафу у разі вчасного отримання дозволу АМКУ на концентрацію.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати