04 січня 2023, 12:25

Оновлено правила взяття на військовий облік: які зміни

Кабінет Міністрів України затвердив новий порядок організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів. Відповідну постанову уряд ухвалив ще 30 грудня, але опублікували її лише 3 січня, зазначає "Громадське".


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Уряд спростив правила ввезення в Україну дронів".

Тепер військовозобовʼязані зможуть передавати про себе дані військкоматам через застосунок "Дія", зокрема під час зміни місця проживання. На військовий облік мають ставати призовники з 16 років (у рік досягнення 17-річного віку) до 27 років.

Водночас передбачається, що з-поміж жінок на військовий облік мають стати лише ті, які мають медичну або фармацевтичну спеціальність. Усі інші можуть зробити це за власним бажанням. Жінки-медики та фармацевти, які досі не були на військовому обліку, можуть влаштовуватися на роботу без обов'язкового взяття на військовий облік до 2026 року.

Крім того, на роботу чи навчання військовозобов'язаних можуть приймати лише за наявності підтвердження, що ті стоять на військовому обліку. Також усі центри зайнятості будуть подавати інформацію про безробітних військовозобов'язаних.

Також дипломатичні відомства тепер будуть вести військовий облік серед українців, які перебувають за кордоном. Вони мають "сприяти поверненню" військовозобов'язаних в Україну під час мобілізації. Якщо українець перебуває за кордоном до трьох місяців, на військовий облік там можна не ставати.

Відповідно до постанови, військовий облік набуде різних видів: персонально-якісний (вестимуть військкомати), персонально-первинний (вестимуть органи місцевої влади) та персональний (вестимуть підприємства, установи, державні органи, навчальні заклади, де працює або навчається військовозобовʼязаний).

При цьому військовий облік поділять на загальний та спеціальний. У загальному будуть ті військовозобовʼязані, які не мають броні, а в спеціальному ті, які мають її.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати