10 квітня 2023, 17:16

Олена Шуляк: Перші компенсації за зруйноване чи пошкоджене житло українці можуть отримати у травні

Пресслужба Апарату Верховної Ради України

17 березня Президент України підписав законопроєкт про компенсації українцям за зруйноване житло внаслідок війни. Документ почне діяти через два місяці, тому перші компенсації українці можуть отримати вже у травні. Про це 5 квітня заявила народна депутатка, голова парламентського Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олена Шуляк, повідомила пресслужба Апарату ВРУ.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Відповідач на окупованій території. Ноу-хау судової системи".

"За два місяці уряду необхідно розробити всі постанови Кабміну, а також обов’язково ухвалити їх. З іншого боку, органи місцевого самоврядування повинні створити відповідні комісії при кожній громаді. Саме ці комісії мають організаційно й технічно допомагати всім тим людям, які будуть звертатися за компенсацією. Комісії не прийматимуть рішення про те, хто і коли отримає компенсацію чи яка сума буде зазначена в житловому сертифікаті, що надаватиметься для компенсації. Комісії працюватимуть суто над організаційними моментами", сказала політикиня.

За її словами, уже понад 600 громад приєдналося до роботи з Реєстром пошкодженого та зруйнованого майна.

"Громади потроху вже починають вносити в Реєстр інформацію, вони розуміють обсяги руйнувань, працюють із людьми. З іншого боку, всі українці, які поки не подали заявку через "Дію" про пошкоджене чи зруйноване житло, можуть це зробити", – зазначила Шуляк.

Вона додала, що механізм компенсації передбачає роботу із цифровим інструментом – Реєстром пошкодженого і зруйнованого житла, де міститься вся інформація: "Відповідно чиновники втрутитися в роботу програми не можуть. У кожної громади буде своя черга, яка формуватиметься автоматично. Ми передбачили законом, що родини військових, багатодітні сім’ї, особи з інвалідністю, демобілізовані матимуть першочергове право на компенсацію. Також важливо, що людина зможе сама обирати населений пункт і не буде прив’язана саме то того місця, де було зруйноване жито".

Вона уточнила, що житловий сертифікат можна буде використати й на придбання житла на вторинному ринку або для інвестиції на первинному ринку. Держава передбачила в цьому випадку максимальну зручність для людей, щоби вони обрали саме той варіант, який для них є найзручнішим.

Олена Шуляк також зауважила, що наразі одним із найскладніших питань залишається відшкодування тим особам, житло яких перебуває у населених пунктах на тимчасово окупованих територіях.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати