27 березня 2015, 12:18

Олександр Нечитайло склав повноваження голови Вищого адмінсуду

Збори суддів Вищого адміністративного суду України взяли до відома заяву голови суду Олександра Нечитайла про складання повноважень. Про це повідомляє кореспондент «Юридичної газети», присутній на сьогоднішніх зборах суддів ВАСУ.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


За таке рішення проголосували всі присутні на зборах судді Вищого адмінсуду. Відповідно до чинного законодавства, таке рішення автоматично означає його відставку. При цьому заступник Голови ВАСУ Михайло Смокович наголосив на положеннях ч. 6 ст. 20 Закону “Про судоустрій та статус суддів”, де зазначено, що звільнення судді з адміністративної посади з підстав, встановлених законом, не припиняє його повноважень судді.

У своєму виступі Олександр Нечитайло зазначив, що мотивував своє рішення про складання повноважень змінами в законодавстві, зокрема, набранням чинності новим Законом про судоустрій та статус суддів, який вступає в силу завтра, 28 березня. За його словами, термін його повноважень відповідно до законодавства закінчується в червні поточного року. На думку Нечитайло, цього мало, щоб планувати роботу. "Планувати роботу недоцільно і неможливо. Триматися за крісло 2 місяці вважаю недоцільним. Це і є причиною моєї заяви”, - зазначив екс-голова ВАСУ.

Крім того, він зазначив, що на його рішення політичні причини не вплинули. Він також повідомив, що готовий балотуватися на цю ж посаду у разі висунення.

На підставі ч. 3 ст. 34 Закону “Про судоустрій та стасус суддів”, де передбачено, що у разі відсутності голови вищого спеціалізованого суду його адміністративні повноваження здійснює один із заступників голови суду за визначенням голови суду, за відсутності такого визначення - заступник голови суду, який має більший стаж роботи на посаді судді, а в разі відсутності заступника голови суду - суддя цього суду, який має більший стаж роботи на посаді судді, повноваження виконуючого обов'язки голови Вищого адмінсуду перейшли до заступника голови Дмитра Липського.

Як зазначив Михайло Смокович, збори суддів Вищого адміністративного суду України продовжать роботу з обрання нового голови о 12.00 30 березня.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати