16 червня 2022, 11:16

Огляд позицій ВС щодо застосування положень Кодексу України з процедур банкрутства

Пресслужба Верховного Суду

Верховний Суд опублікував огляд правових позицій ВС щодо застосування положень Кодексу України з процедур банкрутства за січень – лютий 2022 року.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Позиція ВС щодо ініціювання справи про банкрутство юридичної особи, у якої відкликано банківську ліцензію"

Матеріал напрацьовано управлінням забезпечення роботи судової палати для розгляду справ про банкрутство КГС ВС.

Огляд містить правові висновки Верховного Суду, які сприятимуть забезпеченню сталості та єдності судової практики у справах щодо застосування положень КУзПБ і дадуть змогу зрозуміти основні підходи до вирішення проблемних питань, які виникають щодо:

  • застосування положень статей 5, 7 КУзПБ;
  • відкриття провадження у справі про банкрутство (статті 38, 39 КУзПБ), визнання недійсними правочинів боржника (стаття 42 КУзПБ);
  • надання дозволу на погашення суми податкового боргу за рахунок майна боржника; стягнення грошової винагороди за виконання арбітражним керуючим обов’язків розпорядника майна; переходу до наступної судової процедури;
  • розгляду кредиторських вимог Фонду соціального страхування України у вигляді капіталізованих платежів; оплати послуг ліквідатора в разі заміни кредитора банкрута; завершення ліквідаційної процедури;
  • окремих питань, які виникають під час відновлення платоспроможності фізичної особи;
  • процесуальних питань, які виникають під час розгляду справ про банкрутство.

Правові висновки стануть у нагоді суддям, адвокатам, юристам, науковцям, а також усім, хто здійснює професійну діяльність у сфері регулювання відносин неспроможності (банкрутства) і хоче бути в курсі останньої судової практики.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати