28 лютого 2023, 13:57

Офіс Омбудсмана надіслав запити щодо зниження рівня води в Каховському водосховищі

Офіс Омбудсмана

З перших днів війни російська федерація (далі – рф) демонструє ганебні та варварські методи ведення війни, які суперечать міжнародним актам, а саме Гаазьким конвенціям і деклараціям (1899 і 1907), а також Женевським конвенціям. Під прицілом опинилось не тільки цивільне населення, міста та об’єкти критичної інфраструктури, а й екологія – мовчазна жертва війни. Про це повідомив Офіс Омбудсмана.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "ДБР затримало херсонського колаборанта, який утримував у колонії українських ув’язнених".

В Офісі повідомили, що загарбницькі війська рф погрожують терористичними актами, які матимуть надзвичайно небезпечні наслідки для всього людства.

"Сьогодні особливу увагу суспільства та міжнародної спільноти привертає ситуація із діями окупантів на Каховському водосховищі. Стрімке зниження рівня води, зокрема, станом кінець лютого 2023 року середній рівень води у Каховському водосховищі становив 13,98 м БС при нормальному підпірному рівні – 16,00 м БС, що матиме наслідком в майбутньому погіршення безпечної ситуації на Запорізькій атомній електричній станції та може призвести до порушення питного водопостачання низки областей України, а саме Дніпропетровської, Запорізької, Херсонської. У зоні ризику не лише Україна, але й країни басейнів Чорного та Середземного морів: Румунія, Болгарія, Туреччина, Грузія, Італія, Франція та інші, де існує реальна загроза транскордонного забруднення вод, як біологічними, так і хімічними речовинами"– йдеться в повідомленні.

З метою з’ясування наявних обставин стану безпеки Офіс Омбудсмана надіслав запити до Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, Міністерства енергетики України, Державного агентства водних ресурсів України, Державної інспекції ядерного регулювання України, ПрАТ "Укргідроенерго", Державної екологічної інспекції Південного округу, Інституту водних проблем і меліорації Національної академії аграрних наук України.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати