24 квітня 2023, 16:38

Офіс Генпрокурора: Повідомлено про підозру голові парламенту Чеченської Республіки рф

Пресслужба Офісу Генпрокурора

Прокурори Офісу Генерального прокурора здійснюють процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за фактами вчинення представниками влади росії злочинів проти основ національної безпеки України, миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку. У ході слідства було отримано докази причетності голови парламенту Чеченської Республіки рф до вчинення ряду злочинів в Україні, повідомила пресслужба Офісу Генпрокурора.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "ДБР передало до АРМА вилучене в російських комерсантів майно на 4 млн грн".

Так. було встановлено, що з травня 2022 року за дорученням голови Чеченської Республіки підозрюваний займався доукомлектуванням наявних військових підрозділів та створенням нових формувань для участі в агресивній війні проти України.

"Голова парламенту організував будівництво та матеріально-технічне забезпечення військових містечок на території селища Ханкала та села Серноводське Чеченської республіки для дислокації нових бойових одиниць. Вже у вересні 2022 року сформовано чотири військові підрозділи у складі армії рф: 78 моторизований полк спецпризначення "Північ-Ахмат", батальйони "Північ-Ахмат", "Захід-Ахмат", "Схід-Ахмат". Вони безпосередньо були направлені на територію Донецької, Луганської, Запорізької, Херсонської областей. Виконували поставлені головою Чеченської Республіки бойові завдання – силове захоплення та утримання населених пунктів України", – йдеться в повідомленні.

В Офісі Генпрокурора заявили, що своїми діями голова парламенту сприяв вищому військово-політичному керівництву рф у веденні агресивної війни проти України. Так. загарбницькі дії супроводжувалися знищенням і захопленням живої сили та бойової техніки ЗСУ та інших військових формувань України, що призвело до загибелі та різного ступеню поранення людей, знищення будівель, майна та інфраструктури, чим заподіяно значних матеріальних збитків.

За інформацію слідства, в липні-листопаді 2022 року підозрюваний приїжджав в окуповані міста Лисичанськ та Попасну Луганської області, а також Маріуполь Донецької області. Під час зустрічей із керівництвом військових підрозділів він зазначав про необхідність продовження бойових завдань на території України та нагороджував особовий склад.

Як повідомляється, він також поширив у своєму особистому Telegram-каналі відеозаписи з висловлюваннями голови Чеченської Республіки, які спрямовані на виправдовування і визнання правомірною розпочатої у 2014 році збройної агресії рф проти України.

Йому було повідомлено про підозру у здійсненні пособництва у вчиненні умисних дій із метою зміни меж території України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, які призвели до загибелі людей та інших тяжких наслідків, поширенні матеріалів, у яких міститься виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії рф проти України, глорифікація її учасників, здійсненні пособництва у веденні агресивної війни (ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 110, ч. 3 ст. 436-2, ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 437 КК України).

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати