За процесуального керівництва Івано-Франківської обласної прокуратури повідомлено про підозру мешканцю Донеччини за фактом державної зради, колабораціонізму, участі в незаконних збройних формуваннях і терористичній організації (ч. 1, ч. 2 ст. 111, ч. 7 ст. 111-1, ч. 1 ст. 258-3, ч. 2 ст. 260 КК України). Про це повідомила пресслужба Офісу Генпрокурора.
![]() |
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "СБУ заблокувала діяльність злочинного угруповання, яке займалося рекетом на Львівщині".
Слідство встановило, що уродженець рф, який тривалий час проживає на території України, у 2014 році вступив до нфз "днр" та брав участь у бойових зіткненнях проти ЗСУ.
"Він пройшов військову підготовку та воював у різних підрозділах цієї терористичної організації. До 2019 року як "стрілок" республіканської гвардії "днр"" виконував бойові завдання у с. Кондратівка Донецької області. З лютого до листопада 2019 року – у складі "3-го мотострілкового батальйону 7-ї бригади мінометної батареї народної міліції "днр". Чергував на позиціях біля Світлодарська, а саме Вуглегірської ТЕЦ, де приймав учать у бойових діях із підрозділами ЗСУ. У липні 2022 року, відбуваючи покарання у колонії за вбивство, він звернувся до так званого голови "днр" щодо помилування та вступу до терористичної організації", – йдеться в повідомленні.
В Офісі Генпрокурора заявили, що його зарахували до особового складу "2-ї роти 1-го мотострілкового батальйону 100-ї окремої мотострілкової бригади народної міліції днр" на посаду "стрілка". Під час бойових зіткнень 11 листопада 2022 року підрозділи ЗСУ затримали його поблизу Красногорлівки на Донеччині.
Відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.