10 травня 2021, 11:04

Обурення в Європі: Amazon не сплатила ні цента податку

Геннадій Андрощук
Геннадій Андрощук головний науковий співробітник НДІ інтелектуальної власності НАПрН України, к.е.н., доцент, судовий експерт

Попри пандемію і рекорди в е-комерції, концерн, ймовірно, був єдиним роздрібним інтернет-магазином, що збільшив збитки.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Рейтинг доступності мобільного інтернету: Україна на 31 місці"

Незважаючи на судові рішення і розгляди Європейської комісії, Amazon робить свою справу та продовжує ухилятися від сплати податків. Корпоративні документи Amazon, зареєстровані в Люксембурзі, опубліковані Guardian, показують, що в 2020 році компанія мала рекордну виручку від продажів в Європі в розмірі 44 млрд євро, але їй не довелося платити прибутковий податок. Виявляється, незважаючи на рекордне зростання електронної комерції, викликане пандемією, люксембурзька компанія зафіксувала збиток у розмірі 1,2 млрд євро і тому не сплатила податок.

Фактично, їй були надані ще 56 млн євро у вигляді податкових пільг, які вона може використовувати для компенсації майбутніх податкових рахунків, якщо вона отримає прибуток. Компанія зібрала 2,7 млрд євро збитків за минулий рік, які можна використовувати для покриття будь-яких податків на майбутній прибуток. Це означає, що протягом багатьох років європейці не будуть бачити ні цента прибутку компанії. Філія в Люксембурзі займається продажами у Великобританії, Франції, Німеччині, Італії, Нідерландах, Польщі, Іспанії та Швеції, у ній працює 5,3 тисячі співробітників, що означає, що дохід на одного співробітника становить 8,4 млн євро.

Влада окремих країн з обуренням коментує практику концерну, одного з найбільших в світі інтернет-продавців, поруч з китайськими майданчиками.

Президент США Джо Байден вже запропонував нову, більш справедливу систему оподаткування для великих корпорацій і цифрових компаній, але Великобританія її не підтримує.

Amazon заснувала компанію в Люксембурзі в 2003 році і швидко уклала конфіденційну угоду з податковими органами цієї країни з і без того низькими ставками, щоб знизити їх ще більше.

У 2017 році Європейська комісія виявила, що Люксембург запропонував Amazon податкові пільги на суму не менше 250 млн євро, що вона назвала незаконною державною підтримкою. Люксембург оскаржив це рішення, і справа все ще перебуває на розгляді.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати