26 лютого 2021, 14:46

Обсяги безготівкових платежів зросли за 2020 рік на 5%

Європейська Бізнес Асоціація

Безготівкові операції з використанням платіжних карток набирають все більшої популярності серед українців. Згідно з інформацією, оприлюдненою Національним банком України, у 2020 році обсяги безготівкових платежів продовжили зростати, і склали 55% усіх розрахункових операцій (50,3% у 2019 році). Шість років тому цей показник становив лише 25%.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Зустріч Європейської Бізнес Асоціації з Офісом Президента: що обговорювали та до чого домовились"

Певною мірою зростанню цього показника у 2020 році сприяло введення карантинних обмежень, які стимулювали споживачів обирати онлайн-шопінг та зменшувати кількість прямих контактів між людьми, зокрема шляхом використання банківської картки для розрахунку за покупки у касах торгових точок.

Загальний обсяг операцій з електронними грошима у 2020 році склав 19 304 млн грн., що на 15% більше показника попереднього року. В свою чергу, кількість «електронних гаманців» збільшилась до 79 млн, що на 7% більше порівняно з попереднім роком. Водночас обсяг випущених електронних грошей демонстрував зменшення, що можна обумовити тим, що у другому півріччі 2020 року ринок залишили кілька великих учасників.

З метою стимулювання розвитку cashless economy Нацбанк значною мірою оновив українське законодавство в сфері здійснення фінансового моніторингу, осучаснивши та гармонізувавши його із законодавством ЄС. Завдяки цим заходам використання електронних грошей в Україні стає прозорішим, а дедалі зростаюча кількість їхніх користувачів поінформовані та захищені.

Тепер кожен користувач електронного гаманця буде ідентифікований та верифікований банком так само, як і під час відкриття звичайного банківського рахунку, а перекази з використанням електронних грошей мають супроводжуватися повною інформацією про платника та отримувача.

Комітет з електронних платежів Асоціації вітає послідовні кроки Нацбанку, які сприяють впровадженню інноваційних технологічних рішень у сфері безготівкових розрахунків. Такі удосконалення покращують умови ведення бізнесу для учасників ринку, а також додають зручності користувачам електронних платіжних послуг, що, в свою чергу, сприятиме збереженню тенденції до подальшого зростання обсягів безготівкових платежів. Зокрема, у 2021 році бізнес очікує щонайменше:

  • Прийняття Закону України «Про платіжні послуги» (проект 4364 від 12.11.2020, прийнятий 19.02.2021 у першому читанні), яким будуть змінені застарілі підходи до правового регулювання платіжного ринку, розширено коло надавачів платіжних послуг та створено умови для розвитку cashless economy в Україні;
  • Подальше поширення механізмів використання кваліфікованого електронного підпису (КЕП) для фізичних осіб та фізичних осіб-підприємців, а саме: врегулювання можливості дистанційної ідентифікації клієнта з метою випуску сертифікату КЕП, в тому числі з використанням процедури відеоідентифікації;
  • Внесення змін до законодавства з метою усунення норм, які заважають дистанційному укладанню договорів між банками та їх клієнтами, а також обмежують привабливість використання бізнесом корпоративних платіжних карток.
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати