22 лютого 2021, 18:24

Зустріч Європейської Бізнес Асоціації з Офісом Президента: що обговорювали та до чого домовились

Європейська Бізнес Асоціація

19 лютого представники Європейської Бізнес Асоціації поспілкувалися з представниками Офісу Президента України, а саме з Юлією Свириденко, заступником Керівника Офісу, та позаштатним радником Офісу Тимофієм Миловановим.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


У ході зустрічі представники бізнесу наголосили на ключових проблемах індустрій, які потребують вирішення та скоординованих системних дій. Від бізнесу до участі долучились глави Комітетів Асоціації.

Для бізнес-спільноти є вкрай важливою боротьба з тіньовою економікою. В цьому контексті важливо звернути увагу на необхідність реформи митних органів, боротьбу з контрабандою та проведення фіскалізації. Оскільки питання є багаторівневим в розрізі перешкоджання розповсюдження контрафактних товарів, експерти додатково наголошують на створенні відповідного аналітичного органу, який буде направлений на боротьбу з економічними злочинами. Дане питання обговорювалося з огляду на нещодавно прийнятий закон про Бюро економічної безпеки, на який особливу увагу звертають іноземні партнери України. Наразі, на переконання експертів Асоціації, БЕБ зберігає за собою ознаки воєнізованого правоохоронного органу, який у майбутньому може чинити тиск на бізнес. Зокрема, бізнес хвилює що СБУ не позбавили повноважень в контексті економічних злочинів, тому Асоціація просить звернути на це увагу, оскільки бізнес сподівається отримати аналітичний центр, а не ще один правоохоронний орган.

Ще один пріоритет – продовження податкової реформи та логічна гармонізація усіх норм податкового законодавства. Хаотичні податкові зміни створюють зайвий тиск на бізнес та непорозуміння між контролюючими органами та підприємцями. Також вже досить тривалий час бізнес виділяє необхідність зменшення податкового навантаження на фонд оплати праці, особливо актуальним це питання стає в умовах економічної кризи та пандемії. У цьому контексті бізнес очікує на ефективні та зважені дії держави та висловлює сподівання, що тиск на фонд оплати праці буде тільки зменшуватися, але не зростати.

Майбутня реформа ІТ-індустрії, яка пропонується законопроєктом «Дія Сіті», – ще одна важлива тема для обговорення. Представники бізнесу зазначають, що їх майже повністю вилучили з діалогу та позбавили можливості пропонувати своє бачення норм законопроєкту та реформи ІТ-галузі. Такий підхід створює непорозуміння між бізнесом та Міністерством цифрової трансформації, а також ставить під загрозу подальший розвиток галузі. Так, бізнес наголошує, що положення, закладені в законопроєкті «Дія Сіті», не враховують відсутність сформованої законодавчої бази для нормального функціонування ГІГ-контрактів. Тому, важливо прислухатися до представників ІТ-сфери та залишити можливість взаємодії за ФОП-контрактами. Саме механізм роботи з ФОПами дав такий суттєвий поштовх розвитку ІТ-індустрії в України, тому можливість використання такого формату взаємодії між роботодавцем та працівником є сенситивним питанням для бізнесу. Важливо зберегти поточні умови роботи індустрії та паралельно розвивати можливість роботи за ГІГ-контрактами.

в ЄБА були раді побачити миттєву реакцію з боку представників Офісу Президента щодо цього питання та отримати запевнення від пані Свириденко, що найближчим часом буде організований відповідний діалог між індустрією та Міністерством цифрової трансформації для врегулювання всіх дискусійних питань. Також вдячні за обговорення інших важливих галузевих питань, що стосуються аграрної, деревообробної галузей, питань екології та сталого розвитку, молочної галузі.

У продовження співпраці з Офісом Президента Асоціація виділить ключові напрямки щодо яких очікується підвищена увага Президента та сприяння у розвиткові цих питань. 

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати