29 березня 2024, 16:08

Обсяг експортованих вантажів через Український коридор за 7 місяців перевищив річні показники Зернової ініціативи

Пресслужба Мінвідновлення

33,8 млн тонн вантажів експортовано Українським Коридором за 7 місяців. Це більше, ніж було експортовано за рік роботи Зернової ініціативи.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "єЧерга для вантажівок: додано нові можливості для забезпечення більшої прозорості послуги"

Про це повідомив Віцепрем'єр-міністр з відновлення України — Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков.

"Ми відкрили коридор в серпні 2023 р. – через місяць, як росія остаточно вийшла з Зернової ініціативи та розпочала системні атаки на портову інфраструктуру та агропотужності.

У перший місяць ми мали поодинокі суднозаходи, переважно вдалось вивести судна, заблоковані ще з початку повномасштабного вторгнення. Але наша команда приклала дуже багато зусиль, щоб кількість суден, які готові заходити в порти Великої Одеси та експортувати продукцію, зростала щомісяця", - заявив посадовець.

За його словами, сьогодні Українським коридором пройшло 1140 суден, які експортували 33,8 мільйонів тонн вантажів до 40 країн світу. З них 23,1 мільйони тонн – продукція українських аграріїв. Наразі на підхід до портів Одеса, Чорноморськ та Південний очікують 150 суден, які мають експортувати майже 5 млн тонн вантажів.

Олександр Кубраков зауважив: "Можемо говорити, що ми вийшли майже на довоєнні обсяги експорту з портів Великої Одеси, а також запровадили значно ефективніший логістичний шлях без участі держави-агресора, продовжуючи бути гарантом продовольчої безпеки світу. Це ще одна спільна перемога Держави, Об’єднаних Сил оборони та всієї морської інфраструктурної галузі".

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати