21 січня 2022, 10:45

Обрано Голову Конкурсної комісії з добору кандидатів на посади членів ВККС

21.01.2022 р. відбулося перше офіційне засідання Конкурсної комісії з добору кандидатів на посади членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України (ВККС).


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


258184020_100145359165676_8045147974801840230_n

Конкурсна комісія створена як допоміжний орган Вищої ради правосуддя для проведення конкурсного відбору і складення переліку кандидатів, які будуть призначені Вищою радою правосуддя членами ВККС.

Головою Конкурсної комісії обрано Теда Зажечни, суддю у відставці федерального суду Королівської лави провінції Саскачеван Канади. Заступником Голови комісії став Іван Міщенко, суддя КГС ВС.

"Відбір кандидатів буде відбуватися виключно на основі їхніх заслуг. Ті, кого ми оберемо будуть нести тягар відповідальності за майбутній вибір суддів. Обиратимемо тільки незалежних, безсторонніх суддів, які сповідують усі принципи доброчесності та які будуть застосовувати свої навички та знання для здійснення правосуддя"- окреслив основи роботи комісії Тед Зажечни.

До складу Конкурсної комісії також входять Сергій Верланов, суддя Київського апеляційного суду, Євген Мєзєнцев, суддя Шостого апеляційного адміністративного суду, Роберт Брукхейсен, колишній спеціальний прокурор відділу боротьби з шахрайством в особливо великих розмірах Прокуратури Нідерландів та Стівен Маркмен, голова Верховного Суду штату Мічиган США, у відставці.

Протягом засідання члени Конкурсної комісії також планують затвердити основні документи, що визначають проведення конкурсу, а саме Регламент Комісії, Положення про проведення конкурсу та Методологію оцінювання відповідності кандидатів критеріям доброчесності та професійної компетентності.

Конкурсний відбір на посаду членів ВККС розпочнеться 4 лютого 2022 р.

Коментар

48387938_10216356889666562_7400309353443491840_n Іван Міщенко, суддя КГС ВС, заступник Голови Конкурсної комісії з добору кандидатів на посади членів ВККС.

 — Які принципи роботи ви як керівник будете закладати в роботу членів комісії?

 — Принципи нашої комісії вже відомі – це незалежність, доброчесність та відкритість. Наша комісія складається з трьох українських суддів та трьох іноземних експертів, що гарантує нам незалежність при прийнятті будь-яких наших рішень. Ми будемо опиратися на принцип доброчесності та робити нашу роботу якомога більш відкрито, для того щоб всі розуміли, що це за конкурс, як він відбувається та чому ми обираємо саме таких кандидатів. Сподіваюся, це завершиться успішно.

 — Які Ваші особисті очікування від роботи комісії? На який результат розраховуєте?

 — Наша мета – обрати кращих з найкращих, щоб ці люди потім змогли ще вище підняти ці стандарти правосуддя, які ми зараз маємо. Запрошую всіх представників правничих професій взяти участь у конкурсі.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати