19 березня 2015, 12:34

Облгази критикують спроби «дочки» «Нафтогазу» оскаржити передання їм розподільчих газових мереж

Інтерфакс-Україна

Керівники 31 з 42 нині чинних в Україні регіональних газорозподільчих компаній (обл- і міськгази) різко критикують рішення "дочки" НАК "Нафтогаз України" ДК "Газ України" оскаржити в суді постанову Кабінету Міністрів №770 від 20 серпня 2012 року про передачу державних розподільчих газових мереж під господарчий контроль обл- міськгазів і просять владу розібратися в цьому питанні, повідомляє Інтерфакс-Україна.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


"Ми розцінюємо заяву ДК "Газ України" як спробу розхитати і дестабілізувати й так критичну ситуацію на газовому ринку... Вважаємо зазіхання цієї компанії на газові мережі безпідставним як з правової точки зору, так і з позиції, що компанія, яка має десятки мільярдів боргів, не може ефективно експлуатувати газові мережі", - йдеться у відкритому зверненні, спрямованому до прем'єра, глав Міненерговугілля та НАК "Нафтогаз України", копію якого передано агентству в четвер.

Його автори нагадують, що ДК "Газ України" впродовж останніх трьох років фактично не веде господарської діяльності, і її борг тільки перед "Нафтогазом" становить 21,4 млрд грн. На їхню думку, існує загроза, що "дочка" НАК намагається отримати державне майно винятково для розрахунків з власними кредиторами і поліпшення свого неплатоспроможного становища або прихованої приватизації цього майна.

Обл- і міськгази також зазначають, що оскаржувана постанова Кабміну лише формалізувала давно наявні відносини, легалізувавши облік держмайна на балансі газорозподільних мереж і чітко регламентувавши взаємні обов'язки керівника цими мережами в особі Міненерговугілля й експлуатуючими газорозподільчі підприємства. "Скасування цієї постанови жодним чином не впливає на правомірність перебування газорозподільчих мереж на балансі облгазів", - вважають автори звернення.

На їхню думку, безпідставними є звинувачення "Газ України" у відсутності інвестицій у газопроводи, оскільки тільки за останні три роки вони перевищили 2 млрд грн, цю суму засвідчив регулятор - НКРЕКП, і звіти про неї подано до Міненерговугілля і "Нафтогазу України".

Окрім того, вони вважають, що у "дочки" НАК відсутні підстави для подання позову до адміністративного суду у цій справі.

Автори звернення нагадують, що питання правомірності використання газорозподільчими підприємствами газопроводів уже неодноразово оскаржували в судах, зокрема в 2012 році за позовом прокурора Запорізької області розглядалася судова справа про повернення НАК "Нафтогаз України" газопроводів в області на суму понад 230 млн грн, проте суд став на сторону "Запоріжгазу".

Як повідомлялося, Кабінет Міністрів 20 серпня 2012 року постановою №770 доручив Міністерству енергетики та вугільної промисловості України укласти з підприємствами газопостачання і газифікації договір господарського управління держактивами, що використовуються в їхній ліцензійній діяльності. Йдеться про державні активи, використовувані обл- і міськгазами для основного виробництва, що перебувають у них на балансі і що не підлягають приватизації.

Крім того, постановою розподільні газопроводи виключено з переліку майна, що не підлягає приватизації та має бути передане в користування Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України".

ДК "Газ України" в другій половині лютого цього року оскаржила цю постанову в Окружному адмінсуді Києва, а також звернулася до Конституційного суду з проханням роз'яснити, наскільки це відповідає законодавству України, зокрема, Господарському кодексу.

"У нас є велика надія, є всі передумови до того, щоб "Нафтогаз України" передав нам в управління мережі, а ми стали їх оператором", - зазначила тоді заступник директора з питань роботи з контрагентами "Газ України" Тетяна Бондар.

 

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати