30 листопада 2022, 18:12

ОАСК визнав протиправним зменшення розміру одноразової грошової виплати учасникам бойових дій

Пресслужба ОАСК

Окружний адміністративний суд міста Києва завершив розгляд справи за позовом жителя Сумської області до Кабінету Міністрів України.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Визначення обсягу недоврахованої електричної енергії та її вартості, - судова практика"

Про це повідомляє пресслужба ОАСК.

Позивач звернувся до суду, зазначаючи в своїй заяві про незаконність зменшення учасникам бойових дій розміру щорічної одноразової виплати до 5 травня у 2022 році з 9 670 грн. до 1 490 грн.

Серед вимог його позову – визнати протиправним та нечинним Постанову Кабінету Міністрів України від 07.05.2022 р. №540 «Деякі питання виплати у 2022 році разової грошової допомоги, передбаченої Законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії  їх соціального захисту» і «Про жертви нацистських переслідувань» в частині осіб, які віднесені до учасників бойових дій.

В ході розгляду справи суд дослідив наявні докази сторін та встановив фактичні обставини, що мають значення для розгляду спору по суті. Зокрема, розмір щорічної грошової допомоги до 5 травня учасникам бойових дій визначається частиною п’ятою статті 12 ЗУ «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» у редакції Закону №367-XIV, а саме – щорічно до 5 травня учасникам бойових дій виплачується вказана допомога у розмірі п’яти мінімальних пенсій. Такий висновок узгоджується із правовою позицією ВС, яка викладена у постанові від 19.10.2022 у справі №440/4157/21 при вирішенні питання законності постанови Кабінету Міністрів України щодо виплати разової грошової допомоги у 2021 році.

Однак, в оскаржуваній частині постанови від 07.05.2022 р. №540 Кабінет Міністрів України визначив інший, ніж вказано у Законі, розмір щорічної допомоги до 5 травня, що свідчить про невідповідність цього нормативного акта КМУ положенням Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

З огляду на вищезазначене, суд задовольнив вимоги позивача та визнав протиправною постанову КМУ від 7.05.2022р. №540 в частині виплати разової грошової допомоги до 5 травня 2022 року учасникам бойових дій в розмірі 1 491 грн. Суд зобов’язав КМУ невідкладно після набрання рішенням суду законної сили опублікувати його резолютивну частину у виданні, в якому було офіційно оприлюднено нормативно-правовий акт.

Рішення суду набирає законної сили в строк і порядку, що передбачені статтею 255 КАСУ та може бути оскаржене до Шостого апеляційного адміністративного суду в порядку та у строки, встановлені статтями 295 – 297 КАСУ.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати