21 квітня 2020 року відбулось підготовче засідання Окружного адміністративного суду міста Києва у справі щодо оскарження ліквідації Урядом Державної санітарно-епідеміологічної служби.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "ОАСК розгляне справу щодо оскарження розпорядження Уряду про тимчасове закриття кордонів".
Про це повідомляє прес-служба ОАСК.
Зазначається, що це перше судове засідання, яке було проведено в режимі відеоконфренції за допомогою програми "EasyCon". Суд розглянув клопотання та залучив Державну службу України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів третьою особою у справі.
Так, у зв’язку із необхідністю надання третій особі – Держпродспроживслужбі часу для ознайомлення з матеріалами справи, суд відклав підготовче засідання до 12 травня 2020 року.
Як повідомлялось раніше, позивач просить суд визнати протиправними та нечинними окремі пункти постанови Уряду, якою було ліквідовано Державну санітарно-епідеміологічну службу. Зокрема, йдеться про положення п. 2, 3 і 4 постанови Кабінету Міністрів України №348 від 29 березня 2017 року "Деякі питання санітарно-епідеміологічної служби". На думку позивача, ліквідація компетентного органу з питань санітарного та епідемічного благополуччя населення унеможливлює реалізацію положень ЗУ "Про захист населення від інфекційних хвороб", сприяє їх поширенню та порушує конституційні права громадян на охорону здоров’я і життя, як найвищу соціальну цінність.
Що стосується участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції, то така можливість передбачена ч.4 ст. 195 КАС України, в якій зазначено, що під час карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), учасники справи можуть брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.
Так, 8 квітня 2020 року Державна судова адміністрація України затвердила Порядок роботи з технічними засобами відеоконференцзв’язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду, яким передбачено, що проведення таких засідань здійснюється за допомогою комплексу технічних засобів та програмного забезпечення "EasyCon".
Нагадаємо, Комісія визначила переможців конкурсу на посади до ДБР.