19 травня 2020, 15:47

НСЖУ закликає призупинити розгляд проекту Закону "Про медіа", - відкритий лист

Прес-служба НСЖУ

Національна спілка журналістів України звернулась із відкритим листом до Голови  Комітету Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики Олександра Ткаченка і членів комітету із закликом призупинити розгляд проекту Закону "Про медіа".


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Законопроект про медіа направлено на доопрацювання".

Про це повідомляє прес-служба НСЖУ.

Зазначається, що в умовах надзвичайної ситуації та економічної кризи сотні та тисячі редакцій українських ЗМІ гостро потребують політики підтримки, а не посилення медійного регулювання.

"В умовах глобальної економічної кризи, спричиненої пандемією COVID-19, парламенти та уряди країн світу приймають оперативні рішення для порятунку медіа як ключової галузі в демократичному суспільстві. Спираючись на міжнародний досвід, Національна спілка журналістів України розробила "Антикризову програму підтримки для друкованих та онлайн ЗМІ", підготовлену за підсумками опитування й консультацій із майже 100 редакціями з усієї України. Примірник цієї програми ми направляли в тому числі і до очолюваного Вами Комітету", - ідеться у листі.

У листі зазначено, що за результатами дослідження 82% українських редакцій зіткнулися з економічними труднощами – зокрема, втратою рекламодавців. Медіа змушені згортати реалізацію нових проектів, скорочувати обсяги виробництва або припиняти діяльність на час карантину. Почалися звільнення співробітників ЗМІ, зменшення заробітних плат та поширеною є практика масових неоплачуваних відпусток.

"З дня оприлюднення Антикризової програми минув уже місяць, і негативні явища в сфері медіа лише посилилися. За оцінками редакцій, проект Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо державної підтримки сфери культури, креативних індустрій, туризму, малого та середнього бізнесу у зв’язку з дією обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)" (реєстр. № 3377) не містить ефективних інструментів для допомоги українським медіа, особливо друкованим та онлайн-ЗМІ", - зазначили у НСЖУ.

Так, у спілці закликають:

1. Призупинити розгляд законопроектів, спрямованих на посилення регулювання в сфері медіа (проект Закону "Про медіа"). Їх доопрацювання здійснювати лише після дієвої державної підтримки українських ЗМІ;

2. Зосередити зусилля парламентського Комітету на розробці законодавчих рішень для негайної підтримки медіа в час карантину та економічної кризи;

3. У співпраці з журналістською спільнотою підготувати законопроект, де міститимуться механізми забезпечення економічної стабільності та фінансової незалежності медіа.

З листом можна ознайомитися за посиланням.

Нагадаємо, Рада прийняла закон щодо поширення каналу іномовлення на окуповані території.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати