03 лютого 2023, 17:42

НПУ просить роз’яснити, чому припинено та коли відновиться взаємообмін відомостями між ДРРП та ДЗК

Пресслужба НПУ

З 2 лютого без попередження по всій території України було припинено взаємний обмін інформаційними відомостями між електронними системами Державного земельного кадастру та Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, що призвело до зупинення роботи нотаріусів, а саме вчинення нотаріальних та реєстраційних дій щодо нерухомого майна, зокрема земельних ділянок. Про це повідомила пресслужба НПУ.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "ДП "НАІС" оновило програмне забезпечення ДРРП".

Через це НПУ звернулася до Міністерства юстиції України, Держгеокадастру та ДП "НАІС" із проханням повідомити, за яких причин було припинено взаємообмін відомостями між ДРРП та ДЗК та коли буде відновлена їх повноцінна робота.

"Зволікання у цій ситуації призведе до порушення стабільної роботи нотаріату України в частині вчинення нотаріальних дій та державної реєстрації нерухомого майна, а отже і порушення прав громадян та бізнесу. Наразі на розгляді в нотаріусів перебуває велика кількість заяв про державну реєстрацію прав, які не можуть бути опрацьовані, а права зареєстровані, що призводить до порушення строків у сфері державної реєстрації прав та тягне відповідальність, яка не може бути застосована у зв’язку з відсутністю вини нотаріусів"– йдеться в повідомленні.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати