20 січня 2021, 16:26

НКЦПФР: За IV квартал 2020 року виявлено понад 40 сумнівних фінансових проєктів

Прес-служба НКЦПФР

В рамках систематичного моніторингу сумнівних фінансових проєктів ("скам-проєкти") НКЦПФР за останній квартал 2020 року було виявлено понад 40 проєктів, які пропонують фінансові послуги громадянам, з метою подальшого незаконного заволодіння коштами. 


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "В Україні вперше запрацює скринінг іноземних інвестицій для захисту національних інтересів".

Про це повідомляє прес-служба НКЦПФР.

Перелік проєктів наведено на офіційному вебсайті Комісії в розділі "Захист прав інвесторів" за посиланням. Наразі загальна кількість таких проєктів складає близько 60.

Цей перелік включає проєкти, які нібито працюють на ринку Форекс або з іншими фінансовими активами, а також проєкти, які вводять в оману громадян під виглядом співпраці з міжнародними фінансовими інвестиційними компаніями, та проєкти, які діють по вже знайомому українцям механізму надання надвеликого відсотку кешбеку під виданими подарункових сертифікатів (сумнозвісний B2Bjewelry).   

Такі особи представляються потенційним жертвам як відомі та успішні фінансові компанії, які начебто мають великий досвід у сфері інвестицій та відмінну ділову репутацію з головними офісами в міжнародних фінансових столицях світу.   

Деякі компанії мають або роблять вигляд, що мають реєстрацію та юридичну адресу в містах України. По таким компаніям НКЦПФР додатково повідомить правоохоронні органи.

Разом з тим, Комісія отримала інформацію від Європейських регуляторів щодо ряду компаній, які прикриваються квазіуспішними компаніями з торгівлі акціями та іншими фінансовими інструментами, з метою уникнення відповідальності в тих країнах, де вони пропонують такі послуги, облаштовують свої офіси у бізнес-центрах України. Наразі Комісія співпрацює з правоохоронним органам з метою притягнення відповідних осіб до відповідальності.

На думку Комісії – дії даних осіб не тільки завдають збитків діловій репутації нашої країни, як правової суверенної демократичної держави, вони також відлякують потенційних інвесторів.

Враховуючи активність сумнівних фінансових проєктів Комісія разом з законодавцями готує законопроєкт, який містить, зокрема, норми посилення боротьби з зловживанням на ринках капіталу та дасть можливість більш ефективно запобігати, упереджувати діям осіб, що завдають шкоду громадянам.   

З метою захисту громадян – споживачів фінансових послуг НКЦПФР підготувала рекомендації "10 ознак фіктивності інвестиційного проекту".

Будь-яку інформацію щодо шахрайських дій на фінансовому ринку просимо повідомляти до Комісії або на еmail: md@nsssmc.gov.ua.

Нагадаємо, Кабмін підтримав врегулювання державно-приватного партнерства у дорожній галузі.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати