13 липня 2020, 13:57

"Незалежник" при виплаті доходів нерезиденту має сплатити податок на прибуток

Вісник ДФСУ

Платник податків має право реалізовувати через Електронний кабінет права та обов’язки, передбачені ПКУ та які можуть бути реалізовані в електронній формі засобами електронного зв’язку ( пп. 17.1.14 ст. 17 ПКУ).


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Податок на нерухомість: які пільги передбачено для фізосіб?".

Так, відповідно до вимог пп. 14.1.562 ст. 14 ПКУ з метою реалізації платниками податків та державними, у тому числі контролюючими, органами своїх прав та обов’язків, визначених ПКУ, іншими законодавчими та нормативно-правовими актами, наказом Мінфіну від 14.07.2017 р. № 637 затверджено Порядок функціонування Електронного кабінету.

Вхід до інформаційно-телекомунікаційної системи "Електронний кабінет" здійснюється за адресою: http://cabinet.tax.gov.ua, а також через офіційний вебпортал ДПС.

Зокрема, у приватній частині Електронного кабінету в меню "Система електронного адміністрування ПДВ" платник має доступ до інформації з системи електронного адміністрування ПДВ (далі - СЕА ПДВ), а саме: реєстру операцій, реєстру транзакцій, інформації про суму перевищення.

За допомогою опції "Реєстр транзакцій" користувачі Електронного кабінету отримують перелік всіх операцій, пов’язаних з електронним рахунком у СЕА ПДВ (далі - електронний рахунок), у тому числі інформацію про тип транзакції (зарахування коштів, списання коштів тощо), загальну суму поповнення електронного рахунку, списання коштів з електронного рахунку, суму всіх кредитових оборотів по електронному рахунку, заборгованість, актуальний залишок коштів на електронному рахунку.

Крім того, згідно з п. 2001.5 ст. 2001 ПКУ на запит платника ПДВ йому шляхом надсилання електронного повідомлення надається інформація про рух коштів на його рахунках у СЕА ПДВ.

Таким чином, інформацію щодо залишку коштів на електронному рахунку платник ПДВ може отримати через Електронний кабінет: меню "Система електронного адміністрування ПДВ"/опція "Реєстр транзакцій", а також шляхом подання, за допомогою програмного забезпечення для подання податкової звітності в електронній формі засобами телекомунікаційного зв’язку, сервісного запиту J1302301/F1302301 "Запит щодо отримання реквізитів електронного рахунку та інформації щодо залишку коштів на такому рахунку" та отримати у відповідь витяг J1402301/F402301 "Витяг про реквізити електронного рахунку та інформації щодо залишку коштів на такому рахунку".

За інформацію Вісника ДФСУ.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати