16 травня 2023, 16:42

«Неплатоспроможність фізичних осіб в умовах воєнного стану»: Проєкт ЄС «Право-Justice» презентував аналітичний звіт

Проєкт ЄС «Право-Justice»


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Інститут неплатоспроможності фізичних осіб має важливе значення для економіки країни, оскільки він дозволяє боржникам в одному провадженні врегулювати проблеми з усіма кредиторами та розпочати своє фінансове життя «з чистого аркушу». У багатьох юрисдикціях ЄС процедура неплатоспроможності фізичних осіб значно перевищує кількість справ по корпоративному банкрутству. В Україні інститут неплатоспроможності фізичних осіб розвивається досить повільно.  

«За фінансової підтримки Проєкту ЄС «Право-Justice» підготовлено черговий аналітичний звіт щодо питання розвитку в Україні інституту неплатоспроможності фізичних осіб. У Звіті від 2021 року ми аналізували, чому в Україні така мала кількість боржників-фізичних осіб звертається до процедури банкрутства, що потрібно зробити, щоб підвищити цей показник. У новому Звіті наші експерти вивчили, як повномасштабна війна вплинула на платоспроможність громадян України,  проаналізували наявну судову практику щодо питання неплатоспроможності фізичних осіб, стан законодавства та його застосування, запропонували шлях вдосконалення окремих процедур», - сказала у вітальному слові під час презентації Звіту Ірина Жаронкіна, керівниця компоненту з питань захисту прав власності та виконання Проєкту ЄС "Право-Justice".

Звіт «Неплатоспроможність фізичних осіб в умовах воєнного стану»  є науково-практичним дослідженням, яке має на меті виявити та охарактеризувати проблеми, що виникають під час розгляду судами справ про неплатоспроможність фізичних осіб в умовах воєнного стану в Україні, та запропонувати можливі шляхи удосконалення законодавства про банкрутство з тим, щоб зробити його значно ефективнішим та дієвішим для застосування в умовах воєнного стану. 

Звіт складається з чотирьох розділів:

  • у першому - проаналізовано вплив російської військової агресії на платоспроможність населення України;

  • у другому -  охарактеризовано окремі питання правового статусу фізичної особи – боржника (внутрішньо переміщених осіб та осіб, які виїхали за кордон, військовослужбовців) та його майна в умовах війни (майна, вилученого для військових потреб; майна, яке лишилось на непідконтрольній Україні території; знищеного та пошкодженого майна; іноземних активів боржників);

  • у третьому - за результатами опрацювання більше 80 судових рішень господарських судів різних інстанцій встановлено обумовлені війною чинники, які вливають на судові процедури у справах про неплатоспроможність фізичних осіб та процесуальні ускладнення, що виникають у звʼязку з цим;

  • у четвертому - сформульовано пропозиції щодо вдосконалення законодавства в сфері неплатоспроможності фізичних осіб та практики його застосування з огляду на реалії воєнного стану.

З аналітичним звітом «Неплатоспроможність фізичних осіб в умовах воєнного стану»  можна ознайомитись за посиланням.

Переглянути відеозапис презентації Звіту тут.

 

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати