13 лютого 2021, 12:07

Небанківські фінустанови будуть показувати клієнтам реальну вартість споживчого кредиту

Прес-служба НБУ

НБУ затвердив оновлені правила розрахунку реальної річної процентної ставки та загальної вартості споживчого кредиту для небанківських установ. Ці показники повинні включати усі витрати споживача, які пов’язані з отриманням, обслуговуванням та поверненням кредиту. Аналогічні правила вже працюють для банків.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Суди підтримали рішення НБУ щодо визнання неплатоспроможності банків"

Про це повідомляє прес-служба НБУ.

У такий спосіб споживач ще до підписання договору отримає повну, точну та достовірну інформацію про реальну річну процентну ставку та загальну вартість кредиту в будь-якого кредитодавця – і банку і небанківської фінустанови. Це дозволить споживачу з легкістю порівнювати пропозиції банків та небанківських фінустанов та ухвалювати обґрунтовані рішення про користування споживчим кредитом.

Небанківські фінустанови та банки будуть керуватися єдиними підходами до розрахунку цих показників, а також відображення їх в рекламі, на офіційних вебсайтах кредитодавців, в місцях надання послуг споживачам та в паспорті споживчого кредиту.

Крім цього, споживач отримає детальну інформацію про вартість споживчого кредиту в розрізі дат та сум платежів в стандартизованій формі графіку платежів – обов’язковому додатку до паспорту споживчого кредиту та договору.

Небанківські фінансові установи мають до 13 травня 2021 року привести свою діяльність у відповідність до вимог цієї постанови.

Нагадаємо, НБУ перевірить, чи не порушують банки права споживачів.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати