Національний банк України запроваджує зміни до порядку подання звітності з питань фінансового моніторингу для банків та небанківських установ.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "НБУ доповнив вимоги до суб’єктів, які виявили намір приєднатись до Системи BankID НБУ".
Про це повідомляє прес-служба НБУ.
Зазначається, що згідно з новими вимогами подаватимуться 6 файлів звітності: з них 2 банками, 2 - небанківськими установами, 2 - одночасно банками і небанківськими установами.
Так, звітність з питань фінансового моніторингу буде подаватися:
- із щомісячною періодичністю - з 1 вересня 2020 року;
- із квартальною періодичністю - з 1 жовтня 2020 року;
- банки надаватимуть інформацію з питань управління ризиками у сфері фінансового моніторингу з 1 січня 2021 року, небанківські установи - з 1 жовтня 2020 року.
Також Нацбанк надав банкам та небанківським установам додатковий час для адаптації до оновленого порядку подання звітності з фінансового моніторингу:
- із щомісячною періодичністю подання - три звітних періоди;
- із квартальною періодичність подання - два звітних періоди;
- для інформації з питань управління ризиками у сфері фінансового моніторингу для небанківських установ - один звітний період.
Під час тестового періоду заходи впливу не застосовуватимуться.
Такі зміни передбачені постановою Правління НБУ від 30 липня 2020 року №113 "Про подання звітності з питань фінансового моніторингу до Національного банку України" і відбулися у зв’язку з уведенням у дію 28 квітня 2020 року нових вимог законодавства з питань фінансового моніторингу. Національний банк мав привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом протягом трьох місяців з дня набрання ним чинності.
Постанова №113 буде чинною до внесення відповідних змін до Правил організації статистичної звітності, що подається до Національного банку України (постанова Правління Національного банку від 13 листопада 2018 року № 120).
Нагадаємо, НБУ розширив можливості застосування цифрового власноручного підпису в банках.