04 серпня 2020, 10:31

НБУ змінив порядок подання звітності для банків та небанківських установ

Прес-служба НБУ

Національний банк України запроваджує зміни до порядку подання звітності з питань фінансового моніторингу для банків та небанківських установ. 


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "НБУ доповнив вимоги до суб’єктів, які виявили намір приєднатись до Системи BankID НБУ".

Про це повідомляє прес-служба НБУ.

Зазначається, що згідно з новими вимогами подаватимуться 6 файлів звітності: з них 2 банками, 2 - небанківськими установами, 2 - одночасно банками і небанківськими установами.

Так, звітність з питань фінансового моніторингу буде подаватися:

- із щомісячною періодичністю - з 1 вересня 2020 року;

- із квартальною періодичністю - з 1 жовтня 2020 року;

- банки надаватимуть інформацію з питань управління ризиками у сфері фінансового моніторингу з 1 січня 2021 року, небанківські установи - з 1 жовтня 2020 року.

Також Нацбанк надав банкам та небанківським установам додатковий час для адаптації до оновленого порядку подання звітності з фінансового моніторингу:

- із щомісячною періодичністю подання - три звітних періоди;

- із квартальною періодичність подання - два звітних періоди;

- для інформації з питань управління ризиками у сфері фінансового моніторингу для небанківських установ - один звітний період.

Під час тестового періоду заходи впливу не застосовуватимуться.

Такі зміни передбачені постановою Правління НБУ від 30 липня 2020 року №113 "Про подання звітності з питань фінансового моніторингу до Національного банку України" і відбулися у зв’язку з уведенням у дію 28 квітня 2020 року нових вимог законодавства з питань фінансового моніторингу. Національний банк мав привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом протягом трьох місяців з дня набрання ним чинності.

Постанова №113 буде чинною до внесення відповідних змін до Правил організації статистичної звітності, що подається до Національного банку України (постанова Правління Національного банку від 13 листопада 2018 року № 120).

Нагадаємо, НБУ розширив можливості застосування цифрового власноручного підпису в банках.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати