25 серпня 2015, 12:10

НБУ змінив чинний порядок внесення змін до реєстрації кредитних договорів з нерезидентами

Прес-служба Національного банку України

Ухвалена Постанова Правління Національного банку України від 20.08.2015 № 551 "Про внесення зміни до постанови Правління Національного банку України від 03 червня 2015 року № 354", яка посилює заходи із запобігання відпливу капіталу за межі України за кредитними договорами в іноземній валюті, повідомляє прес-служба НБУ.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Постановою заборонено реєструвати зміни до договорів про залучення резидентами кредитів/позик в іноземній валюті від нерезидентів у разі, якщо ці зміни передбачають заміну кредитора або боржника. Заборона не розповсюджується на випадки, коли резидентами-позичальниками є уповноважені банки, а також на договори, укладені резидентами з міжнародними фінансовими організаціями.

Також під заборону потрапляє реєстрація кредитних договорів в іноземній валюті між резидентами у разі відступлення права вимоги за цими договорами новому кредитору-нерезиденту.

Як пояснив директор Департаменту відкритих ринків Національного банку України Сергій Пономаренко, цей крок дозволить, зокрема, запобігти переведенню внутрішніх боргових зобов’язань резидентів за кредитами у зовнішні.

Постанова набирає чинності з 22 серпня 2015 року.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати