28 лютого 2025, 10:40

НБУ заявив про необхідність ліцензування діяльності компанії Revolut в Україні

Пресслужба НБУ

У зв’язку з офіційною заявою компанії Revolut щодо виходу на український банківський ринок та за результатами аналізу її діяльності Нацбанк заявив про необхідність ліцензування діяльності компанії в Україні. Про це повідомила пресслужба НБУ.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "НБУ відкликав ліцензію на діяльність фінансової компанії через зв’язки з рф: деталі".

Згідно із Законом України "Про банки і банківську діяльність" єдиними допустимими формами ведення банківської діяльності на території України є утворення філії іноземного банку або отримання банківської ліцензії в Україні.

"Будь-яка з цих форм потребує дозволу Національного банку України. Під час розгляду заявки на відкриття філії чи отримання ліцензії НБУ здійснює комплексну оцінку ділової репутації засновника, його фінансового стану та запропонованої бізнес-моделі. Питання щодо початку діяльності іноземного гравця на українському банківському ринку також є предметом консультацій з органом банківського нагляду країни походження такого суб'єкта", – йдеться в повідомленні.

У НБУ вказали, що на сьогодні Revolut Bank UAB не отримував жодних ліцензій або дозволів від Нацбанку, не подавав відповідних заявок і не проходить процедуру ліцензування діяльності.

"Ми підтримуємо відкриту конкуренцію та розвиток фінансових технологій, але вважаємо за доцільне наголосити, що всі учасники ринку повинні діяти в межах законодавчих та регуляторних вимог. Також НБУ звертає увагу українських громадян, що норми законодавства про захист прав споживачів фінансових послуг та системи гарантування вкладів не поширюються на клієнтів Revolut", – заявили в НБУ.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати