26 березня 2020, 17:41

НБУ завершив розгляд кандидатур нових членів наглядової ради Ощадбанку

Прес-служба НБУ

Національний банк України погодив кандидатури чотирьох членів наглядової ради державного Ощадбанку за результатами тестувань та співбесід, проведених Кваліфікаційною комісією за участі Правління Національного банку.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "НБУ відтермінував формування банками буферів капіталу".

Про це повідомляє прес-служба НБУ.

Зокрема, Національний банк погодив на посади таких осіб:

  • Тарас Кириченко (дата погодження 16 березня);
  • Юлія Пашко (дата погодження 16 березня);
  • Янне Харьюнпаа (дата погодження 26 березня);
  • Хуан Енріке Перес Калот (дата погодження 26 березня).

Водночас Національний банк 23 березня відмовив у погодженні Ігорю Мітюкову на посаду заступника голови наглядової ради Ощадбанку. Рішення про відмову ухвалене у зв’язку з невідповідністю Ігоря Мітюкова вимогам щодо незалежності, встановленим частиною 13 статті 7 Закону «Про банки і банківську діяльність». 

Як зазначається, у разі відмови Національним банком у погодженні на посаду члена наглядової ради, інша особа на цю посаду має бути обрана упродовж трьох місяців після отримання відповідного повідомлення НБУ.

У НБУ окремо зазначили, що згідно з інформацією Міністерства фінансів очікується внесення змін до Закону “Про банки і банківську діяльність”. Унаслідок цих змін особам, які обіймають або упродовж останніх п’яти років обіймали посаду незалежного члена наглядової ради в компанії, у якій державний банк має істотну участь, буде дозволено обіймати посаду незалежного члена наглядової ради цього державного банку.

Так, у разі внесення таких змін до закону та за відповідної ініціативи Кабінету Міністрів України Національний банк готовий повторно розглянути питання щодо погодження пана Мітюкова на посаду члена наглядової ради Ощадбанку.

Враховуючи зазначене, Національний банк звернувся до Кабінету Міністрів з проханням завершити формування наглядової ради Ощадбанку та Укрексімбанку. Адже сьогодні наглядова рада Укрексімбанку сформована з восьми членів з дев’яти необхідних. Нагадаємо, 27 грудня 2019 року Кабінет Міністрів України прийняв рішення  припинити повноваження члена наглядової ради Укрексімбанку Стівена Фішера.

Нагадаємо, НБУ запропонував Уряду дозволити небанківським фінустановам надавати послуги під час карантину.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати