18 липня 2020, 11:34

НБУ затвердив Стратегію розвитку фінтеху до 2025 року

Прес-служба НБУ

Національний банк України затвердив Стратегію розвитку фінтеху в Україні до 2025 року (далі – Стратегія) – покроковий план створення в Україні повноцінної фінтех-екосистеми з інноваційними фінансовими сервісами та доступними цифровими послугами.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "НБУ встановив порядок відкриття і закриття рахунків виборчих фондів".

Про це повідомляє прес-служба НБУ.

"Головні завдання, на виконання яких спрямована Стратегія, – це  сталий розвиток інновацій, розвиток Cashless economy, підвищення фінансової грамотності споживачів та бізнесу. Мета цього верхньорівневого документа – розбудова інноваційного фінансового ринку з масштабною фінансовою інклюзією та зручними й безпечними у користуванні сервісами та продуктами, доступними за ціною і каналами розповсюдження", – наголосив заступник Голови Національного банку України Сергій Холод.

Зазначається, що стратегія ґрунтується на ключових напрямах, заданих Стратегією розвитку фінансового сектору України до 2025 року, яку Національний банк та інші регулятори презентували фінансовому ринку на початку цього року.

Зокрема, цей документ структурує та деталізує тренди і напрями розвитку фінансових  інновацій на наступні п’ять років.

Так, ключовими дієвими елементами Стратегії стануть:

  • розроблення та впровадження концепту повноцінної регуляторної "пісочниці" для швидкого тестування інноваційних проєктів;
  • підвищення рівня фінансової обізнаності та залученості (інклюзії) населення та бізнесу;
  • запуск академічної бази з фокусом на відкритий банкінг.

Задля скоординованої роботи із реалізації у межах документа розроблено перелік заходів, дій та виконавців, а також індикаторів досягнення стратегічних цілей в кожному з трьох стратегічних напрямів:

  • розвинена кешлес-економіка;
  • високий рівень цифрової та фінансової грамотності;
  • стала фінтех-екосистема.

Реалізація Стратегії також значною мірою залежатиме від виконання пов’язаних діджитал-проєктів, над якими працює Національний банк. Зокрема, йдеться про запровадження віддаленої ідентифікації та верифікації, імплементацію євродирективи PSD2, надання можливості здійснення миттєвих платежів із рахунку на рахунок у СЕП у форматі 24/7; посилення регуляторного периметру у сфері кібербезпеки та всі інші інноваційні проєкти центробанку.

Так, основними індикаторами успішної реалізації Стратегії, зокрема, визначені:

  • перехід більшості гравців ринку на стандарти відкритого банкінгу та інструменти віддаленої ідентифікації та верифікації;
  • запуск регуляторної “пісочниці” та зростання кількості інноваційних продуктів, протестованих у ній, до 16-20 на рік;
  • збалансований розвиток усіх ніш фінтеху;
  • поширення використання інноваційних технологій у наглядових та регуляторних процесах;
  • підвищення цифрової та фінансової грамотності населення, а також рівня підготовки професійних кадрів на ринку (особливо напередодні імплементації PSD2) та розвиток талант-пулу на базі академічного середовища;
  • входження Національного банку України до глобальної "пісочниці” – Глобальної мережі фінансових інновацій (GFIN).

Водночас Національний банк уважно слідуватиме за фінтех-трендами та розвитком фінансових технологій у світі й Україні. У разі потреби центробанк спільно із учасниками фінансового ринку регулярно оновлюватиме Стратегію відповідно до вимог та викликів часу.

Нагадаємо, НБУ відновлює тарифи за платежі у СЕП.

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати