21 грудня 2021, 13:49

НБУ запровадив дистанційний підхід до виїзних перевірок з питань фінмоніторингу

Пресслужба НБУ

Національний банк запровадив дистанційний підхід до проведення виїзних перевірок банків та небанківських установ у сфері фінансового моніторингу, валютного нагляду, нагляду з питань реалізації і моніторингу ефективності персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій) в умовах карантину.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Провадження у справі щодо переліку пов’язаних з ПриватБанком осіб закрито"

Про це повідомляє пресслужба НБУ.

Такий підхід має забезпечити безперервність нагляду в умовах карантину та зменшити ризики для здоров’я працівників банків, небанківських установ, які є об’єктами перевірки, та Національного банку.

Проведення виїзних перевірок у приміщенні об’єкта перевірки може ускладнюватися переходом на віддалену форму роботи. Тому Національний банк нормативно врегулював проведення виїзних перевірок в умовах карантину з використанням інструментів віддаленого доступу. Відтепер інспекційна група має право отримати віддалений доступ до документів/інформації об’єкта перевірки та до його систем автоматизації.

Зустрічі членів інспекційної групи з керівниками та працівниками банку/небанківської установи можуть проводитися в режимі відеоконференції та/або телефонного зв’язку, інтерв’ю з керівниками та працівниками об’єкта перевірки – в режимі відеоконференції.

Зазначені підходи передбачені постановою Правління Національного банку від 17 грудня 2021 року № 145 "Про особливості здійснення виїзних перевірок у сфері фінансового моніторингу, валютного нагляду, нагляду з питань реалізації і моніторингу ефективності персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій) під час карантину", яка  набирає чинності з 22 грудня 2021 року.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати