15 квітня 2020, 11:03

НБУ визначив критерії для списання знецінених фінансових активів банків

Прес-служба НБУ

Національний банк визначив критерії для списання знецінених фінансових активів банків за рахунок резервів під очікувані збитки. Це дозволить банкам позбавитися від непрацюючих кредитів.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "НБУ прокоментував рівень інфляції у березні".

Про це повідомляє прес-служба НБУ.

Зазначається, що банк може списати знецінені фінансові активи у разі відсутності обґрунтованих очікувань щодо їх відновлення. Списання відбувається, якщо за таким активом сформовано резерв відповідно до вимог МСФЗ 9 “Фінансові інструменти” у повній сумі його валової балансової вартості та наявні один або кілька з таких критеріїв:

  • прострочення погашення суми боргу або його частини становить понад 36 місяців;
  • за попередні 36 місяців банком не отримано суттєвих платежів (більше 10% від балансової вартості такого активу);
  • банком не отримано суттєвих надходжень від реалізації застави чи звернення стягнення на забезпечення, або банк не мав доступу/права викупу/стягнення застави протягом попередніх 36 місяців;
  • банк тричі поспіль не зміг здійснити продаж такого фінансового активу;
  • у банку є інформація, що заборгованість за цим активом була списана іншим банком.

Банк не має права визначати більш сприятливі критерії зі списання знецінених активів боржників, які є пов’язаними із банком особами.

У НБУ окремо зазначили, що списання не є прощенням боргу. Банк може продовжувати заходи з врегулювання заборгованості для її відшкодування.

Також, банкам доручено щороку, починаючи з 2020 року, до 1 жовтня аналізувати знецінені активи на предмет наявності цих критеріїв та списувати їх. Відповідна інформація має надаватися Національному банку до 1 листопада поточного року. 

Зазначені критерії визначені постановою Правління Національного банку України  від 13 квітня 2020 року № 49 "Про затвердження Положення про визначення критеріїв для списання знецінених фінансових активів банків України за рахунок оціночних резервів під очікувані кредитні збитки". Постанова набирає чинності з дня, наступного за днем її офіційного опублікування.

Нагадаємо, Нацбанк розширив перелік звітних файлів для тестування подання звітності НФУ.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати