14 січня 2021, 16:39

НБУ відтермінував вимоги щодо автоматизації процесів у сфері фінмоніторингу

Прес-служба НБУ

Національний банк відтермінував на шість місяців строки для налаштування та автоматизації процесів у сфері фінансового моніторингу для банків та небанківських фінустанов. 


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "В грудні у місячному вимірі ціни зросли на 0,9%, - НБУ".

Про це повідомляє прес-служба НБУ.

Відтепер вони зобов’язані це зробити не пізніше 30 червня 2021 року. Раніше передбачалося, що вони мали привести свої процеси у відповідність до вимог Положень про здійснення банками та установами фінансового моніторингу не пізніше 31 грудня 2020 року.

Зазначається, що графік було змінено з урахуванням потреби банків та небанківських фінустанов у додатковому часі для розроблення програмного забезпечення, у тому числі в зв'язку із запровадженими карантинними заходами. Так, на сьогодні значна кількість ІТ-компаній, які розробляють необхідне програмне забезпечення, працюють у дистанційному режимі або в скороченому штаті через значний рівень захворювань.

У НБУ нагадали, що банки й платіжні системи, які здійснюють перекази коштів у режимі онлайн, повинні налаштувати систему автоматизації процесів із фінмоніторингу.

Для решти небанківських фінустанов наявність системи автоматизації має рекомендаційний характер.

Зазначені зміни затверджені постановою правління Національного банку від 12 січня 2021 року № 2 "Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України". Постанова набирає чинності з 15 січня 2021 року.

Нагадаємо, Національний банк підвищує вимоги до незабезпечених споживчих кредитів.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати