25 квітня 2022, 15:51

НБУ спростив доступ нерезидентів до державних цінних паперів України

Пресслужба НБУ

Національний банк України запровадив нові моделі обліку цінних паперів нерезидентів та розширив можливості застосування "лінку" з міжнародним депозитарієм. Відповідні зміни дадуть змогу спростити доступ нерезидентів до облігацій внутрішньої державної позики (далі – ОВДП), зокрема до військових ОВДП, та сприятимуть створенню нових послуг із продажу державних цінних паперів.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "На час війни доступ до інформації про учасників ринку небанківських фінанпослуг обмежується"

Про це повідомляє пресслужба НБУ.

Так, Національний банк оновив положення "Про провадження депозитарної і клірингової діяльності та забезпечення здійснення розрахунків за правочинами щодо цінних паперів Національним банком України" (далі – Положення), урегулювавши, зокрема: 

  • можливості відкриття в системі депозитарного обліку депозитарію НБУ агрегованих рахунків для обліку цінних паперів, права на які належать нерезидентам. Це зроблено з  метою спрощення автоматизації процесів відкриття рахунків у цінних паперах та обслуговування операцій нерезидентів із ОВДП;
  • порядок обліку прав на цінні папери, що належать інвестиційним фірмам та їх клієнтам;
  • умови припинення ведення обліку та обслуговування обігу облігацій місцевих позик у системі депозитарного обліку депозитарію НБУ.

Крім того, депозитарій НБУ додав можливість обслуговування кількох однотипних агрегованих рахунків у цінних паперах однієї депозитарної установи. Це дасть змогу оптимізувати процеси купівлі-продажу ОВДП інвестиційними фірмами та їх клієнтами, а також сприятиме залученню FinTech компаній на цей ринок. 

Депозитарій НБУ також активно співпрацює з міжнародним депозитарієм Clearstream Banking S.A. (далі – Clearstream) для збільшення послуг, доступних через "лінк" між депозитаріями. Зокрема, скасовано обмеження для резидентів України на проведення операцій з ОВДП у системі Clearstream. Це дасть змогу розширити коло учасників вторинного ринку державних цінних паперів України серед нерезидентів.

Зміни до Положення затверджені постановою Правління Національного банку України від 21 квітня 2022 року № 79 "Про затвердження Змін до Положення про провадження депозитарної і клірингової діяльності та забезпечення здійснення розрахунків за правочинами щодо цінних паперів Національним банком України". Документ набирає чинності з 23 квітня 2022 року, за винятком окремих пунктів, які наберуть чинності з 25 квітня 2022 року.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати