15 листопада 2021, 16:31

НБУ розширив можливості банків зменшувати розмір кредитного ризику під час розрахунку економічних нормативів

Пресслужба НБУ

Національний банк розширив можливості банків зменшувати розмір кредитного ризику під час розрахунку економічних нормативів. 


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Банківський сектор у ІІІ кварталі 2021 року рекордно прискорив зростання кредитування"

Про це повідомляє пресслужба НБУ.

До переліку прийнятних інструментів зменшення кредитного ризику додано договори, які передбачають відшкодування банку суми заборгованості боржника у разі невиконання ним зобов’язань перед банком. 

Прийнятними надавачами такого забезпечення є міжнародні банки розвитку та банки, що мають кредитний рейтинг за міжнародною шкалою не нижчий, ніж рівень "АА-" за класифікацією рейтингового агентства "Standard&Poor’s" або рейтингового агентства "Fitch Ratings"/рівень "Аа3" за класифікацією рейтингового агентства "Moody’s Investors Service". 

Такі зміни відповідають положенням європейського законодавства стосовно прийнятних інструментів зменшення кредитного ризику та розширюють можливості банків забезпечувати кредитну підтримку економіки України.  

Зміни затверджені постановою Правління Національного банку від 12 листопада 2021 року № 117 "Про затвердження Змін до Інструкції про порядок регулювання діяльності банків в Україні" та набирають чинності з 20 грудня 2021 року.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати