12 листопада 2021, 15:51

Банківський сектор у ІІІ кварталі 2021 року рекордно прискорив зростання кредитування

Пресслужба НБУ

Банківський сектор у ІІІ кварталі 2021 року рекордно прискорив зростання кредитування, найпомітніше в корпоративному та іпотечному сегментах. Позитивна динаміка залучень коштів клієнтів зберігається, хоч і сповільнилася, рівень доларизації депозитів зменшився.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Прибуток сектору за ІІІ квартал зріс у півтора раза в річному вимірі. Темпи річного зростання чистого процентного доходу були найвищими за десятиріччя. Чистий комісійний дохід продовжував зростати високими темпами. Водночас відрахування в резерви під кредити скоротилися в річному вимірі майже вдвічі.

Поточний стан сектору свідчить про готовність банків до подальшого впровадження раніше запланованих вимог до капіталу.

Про це йдеться в черговому Огляді банківського сектору, опублікованому Національним банком, повідомляє пресслужба НБУ.

Активи банків зростають завдяки пожвавленню кредитування

Чисті активи банків зросли внаслідок пожвавлення кредитування клієнтів за одночасного зменшення вкладень у ОВДП та депозитні сертифікати НБУ.

Зростання за квартал чистих гривневих кредитних портфелів у корпоративному сегменті становило 13.1%. В річному обчисленні приріст перевищив 40%.

Темпи зростання кредитів населенню у річному вимірі пришвидшилися до 31.2% порівняно з попереднім кварталом та перевищили докризовий рівень. Іпотечні кредити зберігають випереджальну динаміку порівняно зі споживчим кредитуванням  –  понад 16% за квартал та +54.5% р/р.

Частка непрацюючих кредитів за квартал знизилася на 3.9 в. п. до 33.3% завдяки найбільшому в поточному році списанню непрацюючих активів та прискоренню кредитування.

За квартал гривневі кошти населення сезонно скоротилися

У ІІІ кварталі обсяг депозитів населення у гривні знизився на  1.4%, переважно за рахунок коштів на вимогу внаслідок сезонного збільшення споживчих витрат. У річному вимірі обсяг гривневих коштів фізичних осіб збільшився на 15%.

Кошти бізнес-клієнтів у національній валюті зросли на 6.9% за квартал та на 28.1% р/р.

Прибутковість сектору перевищила рівень докризового 2019 року

Прибуток банківського сектору за ІІІ квартал становив 21.3 млрд грн і був у 1.5 раза більшим, ніж у відповідному періоді 2020 року. За дев’ять місяців прибуток сектору становив 51.4 млрд грн. Це вищий обсяг, ніж у відповідному періоді докризового 2019 року. Чинниками прибутковості є триваюче зростання операційної ефективності та істотне скорочення відрахувань до резервів.

Поточна висока прибутковість та наявний запас капіталу дадуть змогу  банкам  без складнощів виконати оновлені регуляторні вимоги до капіталу.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати