04 січня 2021, 12:31

НБУ продовжить проводити аукціони своп процентної ставки у 2021 році

Прес-служба НБУ

Національний банк проводитиме аукціони своп процентної ставки у 2021 році. Ключовою метою таких операцій залишається сприяння формуванню механізмів хеджування процентного ризику на фінансовому ринку України.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Національний банк врегулював порядок контролю за бюро кредитних історій"

Про це повідомляє прес-служба НБУ.

Завдання, яким керується Національний банк, це – сприяння запуску ринку операцій процентного свопа як важливої передумови для розвитку довгострокового кредитування в Україні.

З метою надання поштовху до здійснення операцій різної строковості Національний банк збільшує частоту аукціонів процентного свопа. У I кварталі 2021 року аукціони проходитимуть двічі на місяць: один строком на 1 або 2 роки, другий – на довший термін (3, 4 або 5 років). Минулого року аукціони своп процентної ставки відбувалися переважно один раз на місяць.

Водночас Національний банк вирішив обмежити обсяги умовної суми, яка пропонуватиметься на аукціонах своп процентної ставки, встановивши межу на рівні 500 млн грн на один аукціон.

Перший аукціон своп процентної ставки в 2021 році відбудеться 13 січня (терміном на 1 рік), другий – 27 січня (на 3 роки). У лютому і в березні тендери проходитимуть на десятий (на 2 роки та 1 рік відповідно) та двадцять четвертий день місяця (на 4 роки та 5 років).

Детальніші параметри аукціонів публікуватимуться на офіційному сайті Національного банку орієнтовно за тиждень до проведення аукціонів.

Нагадаємо, затверджено порядок безвиїзного нагляду за учасниками небанківського ринку.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати