15 жовтня 2024, 13:09

НБУ: Процентні платежі України за кредитами МВФ знизяться

Пресслужба НБУ

У Національному банку України заявили про завершення перегляду політики додаткових стягнень (charges, surcharges та commitment fees) Радою виконавчих директорів Міжнародного валютного фонду. Про це повідомила пресслужба НБУ.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Інфляція у вересні 2024 року: коментар НБУ".

Як зазначається, таке рішення Рада виконавчих директорів МВФ ухвалила 11 жовтня 2024 року. Зміни наберуть чинності з 1 листопада 2024 року та діятимуть упродовж наступних п’яти років.

У НБУ наголосили, що такі заходи дадуть змогу зменшити вартість запозичень, що МВФ надає державам-членам, у середньому на 36% (або приблизно на 1,2 мільярда доларів США) на рік. Водночас для України вартість запозичень зменшиться суттєвіше – на близько 38-39%, адже Україна є одним із найбільших позичальників МВФ.

"Українська влада, зокрема представники НБУ, неодноразово порушували питання необхідності перегляду додаткових стягнень за кредити МВФ під час зустрічей з керівництвом Фонду. Ми вдячні МВФ за ухвалене рішення, а також за стійку та беззаперечну підтримку – фінансову, політичну та експертну. 

Зміна політики щодо додаткових стягнень дасть змогу знизити процентні платежі України Фонду приблизно на 130 млн дол. США у 2025 році, а загалом впродовж наступних п'яти років – зекономити близько 650-700 млн дол. США", – сказав голова НБУ Андрій Пишний.

У Нацбанку також повідомили, що у 2026 фінансовому році кількість країн, з яких стягуватимуться додаткові збори, як очікується, скоротиться з 20 до 13.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати