03 грудня 2021, 16:21

НБУ оновив Положення про застосування заходів впливу

Пресслужба НБУ

Національний банк оновив Положення про застосування заходів впливу (далі – Положення). Це сприятиме вдосконаленню підходів і процедур застосування Національним банком заходів впливу до  банків, а також інших суб`єктів, які охоплюються наглядовою діяльністю Національного банку відповідно до Закону про банки.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Нацбанк осучаснив підходи до розрахунку Українського індексу міжбанківських ставок овернайт"

Про це повідомляє пресслужба НБУ.

Зміни до Положення передбачають, зокрема:

  • підстави та порядок застосування нового заходу впливу – вимоги Національного банку до власника істотної участі в банку про відчуження акцій (паїв) банку;
  • посилення відповідальності за порушення вимог щодо погодження набуття або збільшення істотної участі в банку;
  • заходи впливу за порушення банками комбінованого буфера капіталу, впровадженого статтею 35 Закону про банки;
  • розширення кола осіб, які можуть бути об’єктами застосування заходу впливу у вигляді накладення штрафу. Це ключові учасники в структурі власності банку, а також особи, через яких набуто чи збільшено істотну участь у банку;
  • розширення підстав застосування заходів впливу внаслідок реалізації Національним банком права уповноважити службовця Національного банку на здійснення нагляду за діяльністю банку для забезпечення ефективного моніторингу показників його діяльності.

Також уточнено порядок застосування окремих заходів впливу:

  • порядку тимчасового позбавлення власника істотної участі в банку права голосу, зокрема порядку призначення довіреної особи Національного банку;
  • порядку відсторонення посадової особи банку з посади;
  • віднесення проблемного банку до категорії неплатоспроможних.

Водночас із Положення виключено заходи впливу у вигляді встановлення для банку підвищених економічних нормативів і підвищення резервів на покриття можливих збитків за кредитами та іншими активами, а також підстави застосування заходів впливу за невиконання вимог куратора та зобов’язання банку подавати програму капіталізації в разі зменшення рівня регулятивного капіталу до мінімально встановленого Національним банком. Такі зміни в Положенні обумовлені  виключенням відповідних норм із Закону про банки.

Зазначені зміни до Положення про застосування Національним банком України заходів впливу, затвердженого постановою Правління НБУ від 17.08.2012 (зі змінами), внесені постановою Правління НБУ від 02.12.2021 № 129, яка набирає чинності 04  грудня 2021 року.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати