23 лютого 2024, 12:07

НБУ: Досягнута угода на рівні персоналу щодо третього перегляду програми розширеного фінансування з МВФ

Пресслужба НБУ

Місія Міжнародного валютного фонду щодо третього перегляду програми "Механізм розширеного фінансування" (The Extended Fund Facility, EFF) з Україною, що працювала у Варшаві з 17 до 22 лютого 2024 року, завершила роботу. Про це повідомила пресслужба НБУ.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "НБУ актуалізував валютні обмеження у сфері страхування".

"Співробітники МВФ і українська влада досягли угоди на рівні персоналу (Staff-Level Agreement, SLA) щодо третього перегляду програми EFF. Ця угода підлягає схваленню Радою виконавчих директорів МВФ, яка розгляне її найближчими тижнями", – зазначив керівник місії МВФ Гевін Грей.

Як повідомляється, Україна виконала всі структурні маяки та всі, крім одного, кількісні критерії ефективності (йдеться про незначне недотримання нижньої межі податкових надходжень, що пов'язано з блокуванням кордонів). Ураховуючи це, Рада виконавчих директорів МВФ розгляне питання щодо надання Україні траншу в сумі 663,9 млн СПЗ (близько 880 млн дол. США в еквіваленті).

"Під час роботи місії фахівці МВФ переконалися, що українська влада залишається відданою курсу структурних реформ, спрямованих на збереження макроекономічної стабільності, підтримки цілей розвитку та наближення вступу до ЄС. Утримання макроекономічної та фінансової стабільності разом зі значним зовнішнім фінансуванням забезпечило потужніше, ніж очікувалося, відновлення економіки минулого року. Фонд підвищив оцінку зростання ВВП за підсумками 2023 року з 4,5% до 5%. Водночас з огляду на те, що війна триває, а також на затримку з надходженням зовнішнього фінансування фахівці МВФ очікують, що зростання української економіки у 2024 році сповільниться до 3-4%.

Фінансова система України залишається стабільною та ліквідною, хоча, зважаючи на невизначеність, пов'язану з війною, слід і надалі зберігати пильність. Фонд відзначив, що нещодавно проведена Національним банком оцінка стійкості в розрізі банків та оперативні дії для проведення докапіталізації були позитивними кроками для збереження стабільності. Серед майбутніх пріоритетів – посилення нагляду та системи фінансової безпеки, поглиблення інфраструктури фінансового ринку, у тому числі платіжної системи, а також відновлення регулярної оцінки стійкості та, коли дозволять умови, завершення незалежної оцінки якості активів", – ідеться в повідомленні.

Експерти МВФ також зазначили, що валютний ринок України залишається стійким після переходу до режиму керованої гнучкості обмінного курсу в жовтні 2023 року.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати