26 серпня 2021, 12:47

НАЗК виявило ознаки незаконного збагачення у декларації посадовця: невідповідність статків становить 37,5 млн грн

Пресслужба НАЗК

Під час повної перевірки декларації колишнього начальника  Управління Північно-східного офісу Держаудитслужби в Луганській області НАЗК виявило ознаки незаконного збагачення. Різниця між набутими активами та законним доходом склала понад 37,5 млн гривень.  


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Голова НАЗК склав протокол щодо конфлікту інтересів у судді, який скористався службовим становищем"

Про це повідомляє пресслужба НАЗК.

Так, чиновник кілька років поспіль вказував у декларації, що володіє понад 7 млн гривень. Накопичення дружини в жодній із декларацій вказані не були.

Під час повної перевірки декларації НАЗК виявило, що дружина посадовця надала валютну позику третій особі у розмірі, що перевищує  збереження сім’ї в майже 7 разів –  1,6 млн доларів США (близько 45 млн гривень на момент укладання договору).  

Декларант зазначив, що не знав про ці кошти, тому і не вказував їх у декларації. 

Натомість, під час перевірки було виявлено посвідчену нотаріусом заяву, яку підписав декларант, де він дає згоду дружині на передачу в позику 1,6 млн доларів. У заяві стверджується, що ця позика була попередньо обговорена і відповідає їх спільному інтересу.  

Також у поясненнях посадовець додав, що дружина кілька років поспіль отримувала гроші від свого батька та накопичила цю суму. Проте, згідно з відомостями Державного реєстру платників податків, офіційний прибуток батька з 1998 року по 2019 рік становив лише близько 4 тис. гривень. 

Матеріали зібрані під час повної перевірки вже передані в Офіс Генерального прокурора. 

Довідка: за незаконне збагачення передбачена кримінальна відповідальність у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років (Ст. 368-5 Кримінального кодексу України).

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати