08 грудня 2020, 18:00

«Навчання юристів роботі з ШІ необхідне вже сьогодні», - правники Англії

З того часу, як усі почали працювати вдома, у поштових скриньках юристів з’явилося багато листівок Lawtech, які рекламують останні інновації, що обіцяють зробити життя адвоката (і досвід клієнта) більш ефективним. Більшість людей мають бути знайомі з тим, що називається «матеріально-технічне право», а саме програмне забезпечення або платформи, які дозволяють клієнтам контролювати прогрес у своїй роботі чи використовувати електронний підпис. Про це повідомляє британський юридичний журнал The Law Society Gazette.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Великобританія змінює положення закону про азартні ігри"

«Ми повинні навчитися використовувати Lawtech як інструмент, який ми можемо запрограмувати на виконання юридичних завдань. Наприклад, таких, як перегляд та підготовка документів, що забезпечить звільнення часу для надання ще кращого обслуговування клієнтам», — йдеться у повідомленні. Як зазначається в нещодавньому звіті Lawtech Adoption Research Research, Lawtech «все ще зароджується і є менш руйнівним, аніж інші види технологій».

На прикладі двох конкретних юридичних проблем старший адвокат Macfarlanes та член Ради юридичного товариства для адвокатів Англії Лора Уберой продемонструвала, які ці питання програмуються і вирішуються за допомогою Lawtech.

Поступова ліквідація процентної ставки

Процентна ставка Лондонського міжбанківського ринку (Libor) — це еталонна відсоткова ставка (визначається ставками, за якими великі світові банки позичають один одному), до якої прив'язуються більшість комерційних позик. Після світової фінансової кризи спостерігається велика недовіра до того, як банки розраховуються за ставками Libor, і очікується, що Libor повністю ліквідується до кінця 2021 р. Це зачіпає ряд практичних напрямків та створює значне навантаження для кредиторів та позичальників, адже укладено велику кількість позик, пов’язаних з Libor, і до кожної з них слід буде внести зміни, щоб посилатися на новий метод розрахунку відсоткової ставки.

Такі фірми, як Simmons&Simmons, упорядкували юридичний бізнес і використовують технологію перегляду документів для ідентифікації положень Libor у документах клієнтів. Macfarlanes виграв нагороду «Інновації штучного інтелекту» за розробку програмного забезпечення, яке аналізує положення Libor у величезній кількості документів для клієнта у фінансовому секторі. «Ці альтернативні підходи, які працюють над кожним документом, дозволяють клієнтові швидше (і економічно ефективніше) визначити стратегію управління переходом процентної ставки», — зазначає Лора Уберой.

Оренда та ліцензії

«Більшість адвокатів з питань власності розпочнуть свою кар’єру зі складання договорів оренди, ліцензій та подібних угод, що регулюють питання власності та експлуатації нерухомості, і тут теж варто використовувати новітні механізми», — вважає Лора Уберой. Наприклад, співробітникам компанії Addleshaw Goddard LLP у проєктах допомагає автоматизована платформа контрактів, розроблена власноруч. Це дозволяє клієнтам або їх керуючим агентам подавати в інтернеті інструкції, що містять деталі для необхідного документа на майно. Потім програмне забезпечення використовує дані для автоматичного виготовлення шаблону договору оренди чи ліцензії — наприклад, для того, щоб адвокат перевірив і затвердив перед представленням клієнту, а також для відображення оновлення прогресу справи клієнта на вбудованій інформаційній панелі.

«Зараз все більше фірм використовують автоматизоване програмне забезпечення для укладання контрактів, виготовлення загальних та більш складних документів для різних галузей практики, включаючи заповіти, реєстрацію компаній та угоди про безспірні розлучення. Для клієнтів це також має додаткову перевагу — забезпечення узгодженості документів», — підкреслила член Ради юридичного товариства для адвокатів Англії Лора Уберой.

Така тенденція демонструє, що адвокатів не замінюють роботами. Насправді юристи програмують, працюють та консультують у відповідь роботам. Більше того, поява легального сектору, який масово працює з дому, змусив багатьох застосовувати технології у своєму повсякденному робочому житті, хотіли вони цього чи ні. «Ринок диктує, що адвокати повинні застосовувати технології, які можуть виконувати їхні традиційні завдання. У будь-якому випадку сектор зараз заповнений новими навичками та моделями, тому юристам нічого не залишається, як випередити цю гру у розвитку своїх інноваційних навичок», — йдеться у повідомленні.

Дослідження, проведене компанією Thomson Reuters у 2017 р., показало збільшення на 484% кількості патентів, поданих на нові юридичні технології, у яких лідирують США, Китай та Південна Корея. «Клієнти із задоволенням спостерігають за тим, як їхні адвокати приєднуються до технологічно інноваційного світу», — підсумовує Рада юридичного товариства Англії.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати