11 квітня 2019, 17:22

Народний депутат не може бути відповідачем як суб’єкт владних повноважень, - ВП ВС

Прес-служба Верховного Суду

Юридична особа звернулася до суду з адміністративним позовом, у якому просила визнати незаконними дії народного депутата України щодо втручання в її господарську діяльність.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "У якому разі неприпустимо визнавати "настання тяжких наслідків" обставиною, що обтяжує покарання".

Про це йдеться у постанові Великої Палати Верховного Суду від 20 березня 2019 р. у справі №826/8777/18 (провадження №11-1420апп18).

Так, місцевий та апеляційний суди відмовили у відкритті провадження у справі, зазначивши, що позов не підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства. При ухваленні відповідних рішень суди виходили з того, що народні депутати не наділені владними управлінськими функціями, а отже, зазначений спір (як за суб'єктним, так і за предметним складом) має приватноправовий характер та не стосується захисту прав особи у сфері публічно-правових відносин.

Із такими висновками погодилася і Велика Палата ВС, зауваживши, що народний депутат не є ані посадовою, ані службовою особою органу державної влади чи органу місцевого самоврядування, а тому не може бути відповідачем як суб’єкт владних повноважень з приводу реалізації його компетенції у сфері управління.

Водночас народний депутат може нести відповідальність як фізична особа та бути стороною у справі, яка підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.

У результаті ВП ВС констатувала, що зазначений позов не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства, натомість права позивача можуть бути захищені шляхом звернення до загального місцевого суду, який розглядає справи, що виникають із цивільних правовідносин.

Нагадаємо, засуджений до 30 років ув’язнення відсудив €7,5 тис. за тривале розслідування та погані умови.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати